Як успішні команди з реконструкції лікарень оптимізують графік і вартість проекту

0-02-05-3fd01341702c12c122185bf3476f6cd8d81869c6a874f4b83f4a10ca04b9891d_full.jpg

Час будівництва нових лікарень в зеленій зоні вже давно в минулому. В умовах дефіциту капіталу для модернізації об’єкту, безпечний курс полягає в тому, щоб будувати консервативно і відкладати інвестиції в нове будівництво, поки не буде ясності щодо термінів і напрямків стаціонарних обсягів.

Все частіше керівники медичних закладів приймають рішення про оновлення існуючої медичної установи, часто переходячи до різних видів використання застарілих основних фондів, що призводить до ускладнення будівельного процесу. Існують стратегії і перевірені практичні методики для оптимізації графіку реалізації та вартості проекту. Саме ці практики використовуються успішними командами з реконцепції лікарень, і саме про ці практики ми хочемо розказати.

Дослідження місця будівництва для виявлення прихованих умов і раптових сюрпризів

Виявити, щось неочікуване під час будівництва – одна з найбільш неприємних речей, які можуть статися з бюджетом проекту і графіком реалізації. Чим більше підрядник і архітектурно-інженерна команда будуть досліджувати існуючий простір на стадії схематичного проектування, тим менше ймовірність виявити непередбачені обставини після початку будівництва. Сюрпризи на пізній стадії будівництва часто викликають небажані затримки і фінансові негативні наслідки. Наступні методи дослідження на місці будівництва спрямовані якомога раніше розкрити можливі непередбачені обставини проекту.

Перед ескізним проектуванням перевіряйте на місці і оновлюйте документацію планів поверу та секцій.

Навіть коли доступна вичерпна будівельна документація, вона не описує, як окремі компоненти об’єднувалися в процесі будівництва. Більш того, навіть якщо документація була точною під час підготовки попереднього великого будівельного проекту, лікарні зазвичай не фіксують дрібні ремонтні роботи чи відхилення підрядників, та не коригують робочі креслення. Необхідно підтверджувати усі розміри і перевіряти існуючу інфраструктуру, оскільки вони можуть відрізнятися від готового проекту, це економить час і гроші, тому що команді не потрібно заново робити креслення, коли з’являється невідповідність, або, що ще гірше, демонтувати і перебудовувати.

Перед ескізним проектом провести інвентаризацію об’єкта з використанням технології лазерного сканування.

У середніх і великих проектах лазерне сканування є високоефективним способом документування унікальної інфраструктури об’єкта в трьох вимірах. Оскільки це дозволяє проектній групі більш точно планувати існуючі компоненти, підрядник може виконувати свою роботу більш впевнено, економічно ефективно і оперативно. Підрядники отримують можливість постачати більше готових елементів, і не обтяжувати місце будівництва.

Визначити технічні наслідки на прилеглу територію об’єкту перед ескізним проектом

Важко припустити, чи достатньо вхідної потужності існуючих інженерних систем (електропостачання, вентиляція, кондиціонування повітря, тиск води) для обслуговування нового або реконструйованого медичного закладу. Інженери повинні визначити, як задіяні системи узгоджуються з об’єктом в даний час, так і до довгострокового плану. Пропонований проект може надати можливість заощадити кошти і енергію на всій території лікувального комплексу без розширення існуючої інфраструктури.

Попереднє налаштування з орієнтацією на споживача, щоб звести до мінімуму незручності для користувача 

Мінімізація та управління відключеннями інженерних мереж під час підключення нових комунакацій 

Уникайте переміщення електротехнічних приміщень, основних ліній обслуговування, трансформаторів, колекторів, шлюзів і т.д.

Вибір і координація команди

Для комплексного проекту реконцепції потрібний такий рівень координації, який може надати тільки висококваліфікована команда.

Переваги досвіду

Спеціаліст з будівництва з багаторічним досвідом в області оновлення системи охорони здоров’я і персонал лікарні, що володіє інформацією про існуючий об’єкт, мають життєво важливе значення для процесу проектування. (Особливо добре, якщо в команді є співробітник, який був присутній при будівництві існуючої лікарні чи медичного центру.) З самого початку їх знання будівлі та експертиза на місцях спростовують або підтверджують “кабінетні” припущення впродовж всього проекту. Вклад розуміння широкого кола технічних аспектів на етапі концептуальних ідей ре-концепції медичного закладу забезпечує зворотній зв’язок в реальному часі, по витратах і наслідках з точки зору втілення в життя. Варіанти і рекомендації по бюджету на ранніх етапах дозволять посилити контроль за проектом.

Щотижневі групові наради робочої групи за участю замовника, підрядника та координатора

Щотижневі збори усіх залучених команд підрядників із заздалегідь визначеним порядком денним стають основою для забезпечення того, щоб кожен напрямок чи дільниця перебував на високоорганізованому рівні з наміченою в генеральному плані вартістю, наміченим графіком по ходу просування роботи. Спільно розробляти рішення і пов’язані з ними витрати в режимі реального часу, команда мінімізує витрати часу, витрати чи перепроектування.

Рання координація з контролюючими органами обмежує перегляд рішень

Часто цільове використання існуючих  приміщень медичної установи по факту не відповідає запланованому в проекті, і контролюючі органи мають останнє слово щодо того, як вирішувати ці невідповідності. Надання контролюючим органам можливості висловити свою думку вже на початковому етапі планування дозволяє команді реалізовувати проект враховуючи їх інтерпретацію норм та вимог. Без такого «твердого грунту», з яким приходиться працювати, команда ризикує вносити зміни до проектної документації  та, що найгірше до будівельних конструкцій або інженерних мереж, як наслідок істотно відстане від графіку виконання. Незалежно від стадії проекту, сприйняття представників влади як членів команди йде на користь проекту.

Revit

Якщо в лікарні є модель Revit існуючої будівлі після попереднього проекту будівництва, можна розробити рішення по проекту без переривання роботи медичного закладу. Дослідження декількох варіантів рішень дозволяє команді оцінювати витрати на основі альтернативних концептуальних рішень.

Можливості Revit на сьогодні дозволяють команді скласти враження про системи, існуючі обсяги і пропорції, на які впливає запропонований проект. Команда може швидше розробляти варіанти для розгляду, з більшою впевненістю в їх конструктивності.

Заключні думки

Слідкуйте за нашими наступними дописами, в яких ми будемо розповідати про керівників лікарень та поетапну реконструкцію відділень.

Якщо ви зацікавлені в отриманні додаткової інформації про те, як звести до мінімуму збої в наданні медичних послуг під час проекту реконструкції, зв’яжіться з Пугач Олександр o.puhach@medconstructor.org.


Залишити коментар


logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2016. All rights reserved.