Серія досліджень, спрямованих на сприяння досягненню стандартів роботизованої хірургії та безпеки

Robotic_Surgery_Healthline_2.jpeg

Флоридський госпіталь Nicholson Center завершив 13 дослідницьких проектів, спрямованих на підвищення безпеки роботизованої та лапароскопічної хірургії та створення нового стандарту для хірургічного навчання.

За останні шість років, підтриманий грантами Міністерства Оборони США (DoD) в розмірі 5,9 млн. дол. США, Центр Ніколсона провів серію експериментів, присвячених безпеці пацієнтів, телехірургії (віддаленої хірургії), ефективності тренажерів і симуляції.

«Безпека і ефективність роботизованої хірургії вивчалися і ставилися під сумнів у минулому, але ключем до прогресу не обов’язково є можливості робота, а ефективна підготовка наших хірургів», – сказав д-р Роджер Сміт, головний технічний директор Центру Ніколсона. “Наша команда завершила унікальний і складний набір експериментів і домоглася неперевершеного прогресу в забезпеченні підготовки хірургів найбільш ефективним способом”.

За даними Центру, до цього дослідження не існувало процедурного стандарту безпеки, оскільки не існувало універсальної і незалежної програми навчання робототехнічних хірургів. Після збору інформації про більш ніж 80 провідних світових робототехнічних хірургів Центр тепер претендує на те, щоб стати першою організацією, яка розробила комплексну програму навчання в цій області. Названий як «Основи роботизованої хірургії (FRS)», тренінг складається з пристрою для розвитку психомоторних навичок, докладного онлайн – навчального плану і навчальної відеогри у віртуальній реальності для команди. За словами Центру, в даний час тренінг використовується лікарнями у всьому світі для навчання хірургів-початківців в роботизованій хірургії.

Ще одним предметом дослідження стала дистанційна роботизована хірургія або Телехірургія, яка може мати серйозний вплив на охорону здоров’я, особливо в збройних силах. Якби хірург міг виконати процедуру на пацієнті, що знаходиться за тисячі кілометрів, лікарі могли б в один прекрасний день рятувати солдата, пораненого на полі битви, навіть не входячи в зону бойових дій. Щоб визначити практичне застосування телехірургії, Центр вивчив, як різниця в часі і затримки відео впливають на лікарів під час процедури, і прийшли до висновку, що хірурги не могли сприймати затримки швидше 200 мілісекунд (майже швидкість миготіння), і більшість з них могли компенсувати затримки до 500 мілісекунд (півсекунди).

За даними маркетингової компанії MarketsandMarkets, до 2021 року очікується, що ринок медичного моделювання досягне 2,27 млрд. дол. США. З появою на ринку зростаючого числа тренажерів Центр проаналізував різні пристрої і вивчив взаємозв’язок між медичним моделюванням і грою. Коли з’ясувалося, що гра у відеоігри не покращує навички роботизованої хірургії, команда прийшла до висновку, що добре підготовлені хірурги залишаються кращими виконавцями імітаційної хірургії, а не завзятими геймерами. Крім того, Центр створив звіт про споживачів різних тренажерів для робота да Вінчі, а також працював над дослідженням з досвідченими хірургами, щоб зрозуміти, який симулятор найбільш ефективний для навчання, з огляду на витрати і досвід. Результати дослідження показують, що більшість хірургів знаходять Mimic dV-Trainer найефективнішим і найдоступнішим методом навчання за допомогою симулятора.

FA-Course-Listing-Page-Image
nicholson Center-clinical-education-and-training-labs
SIM_Simbionix-
Surgeon-Basic-Course-Background-Image1600x1124

В результаті проведених досліджень Центр провів аналіз конструкції двох основних роботизованих допоміжних хірургічних пристроїв. Центр каже, що дослідження ідентифікує необхідні аспекти дизайну для оптимальної тренування і повторних вправ і допоможе компаніям медичного обладнання зрозуміти переваги включення тренажерів в програми підготовки хірурга.

“Наша мета – не тільки революція в робототехнічних і лапароскопічних операціях, а й, перш за все, забезпечення безпеки пацієнтів під час процедур,” – пояснює д-р Сміт. “Завдяки нашим випробуванням в області телехірургії, навчальним програмам та симуляторам, спільно з Міністерством Оборони, ми визначили велику потребу в універсальній підготовці і стандартах в роботизованій хірургії”.

“Ми вважаємо, що кожен з цих унікальних дослідних проектів заклав основу для нової сторінки в області хірургічних інновацій, і ми сподіваємося, що ці зусилля будуть використовуватися повсюдно”.

Джерело: Nicholson Center

PDF: Simulation & Surgical Training Fundamentals of Robotic Surgery_0

PDF: Contribution of laparoscopic surgical experience to the development of robotic proficiency


Залишити коментар


logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.