Проектування медичного закладу з безпосереднім залученням майбутніх користувачів

У 2008 році NBBJ почав розробку нового медичного центру для Департаменту у справах ветеранів в Новому Орлеані з метою створення середовища, яке служило б моделлю орієнтованої на пацієнта системи охорони здоров’я. Також вкрай важливо, щоб проект забезпечував комфортне, гідне середовище для ветеранів та їхніх родин і враховував нюанси ветеранської допомоги.

Після того, як ураган Катріна спустошив Новий Орлеан і зруйнував попередній медичний центр для ветеранів, NBBJ співпрацював з Southeast Louisiana Veterans Health Care System Replacement Medical Center та з двома місцевими Новоорлеанський фірмами, Eskew+Dumez+Ripple і Rozas Ward Architects. Команда разом взялася розробити новий чотириповерховий кампус площею 15 тис.кв.м., розрахованого на 200 ліжко-місць для надання невідкладної допомоги, психіатричної допомоги, а також відділення невідкладної допомоги, центр хірургії і комплексні амбулаторні послуги для обслуговування більше 70 000 ветеранів в 23 парафіях по всьому регіону.
Щоб приступити до окреслення цієї спеціалізованої групи пацієнтів та її потреб в медичному обслуговуванні, команда розробників приваблювала експертів з інших областей, включаючи психолога / промислового дизайнера, що спеціалізується на дослідженнях інвалідності, та клінічного психолога. Департамент також залучив ветеранів в якості учасників дослідження, включаючи чоловіків і жінок різних вікових груп і походження, в тому чилі бездомних ветеранів, тих, хто пережив ураган Катріна, 20 осіб, які служили в Іраку і Афганістані, і 80-річних, які брали участь у Другій Світовій війні.
Протягом майже трьох років з учасниками проводився цілий ряд дослідницьких заходів, включаючи семінари, інтерв’ю та дизайнерські схеми, які переносили команду з самого Нового Орлеану в сільські райони на південному сході Луїзіани. Цей процес був як продуктивним, так і оцінюючим, і почався з семінарів, заснованих на досвіді, поряд з сесіями схематичного проектування, що дозволило команді краще зрозуміти культуру ветеранів. Було проведено концептуальний тест, підібрані кольори інтер’єру, внутрішнє оздоблення та меблі, в той час як Департамент розробив свій робочий та інші процеси.
В цілому, дослідження включало більше 100 ветеранів, 180 співробітників лікарні з Луїзіани (багато з яких самі ветерани), 70 годин спостереження і 600 сторінок заміток. З цих захоплюючих та інтерактивних дій команда розробників виділила кілька основних ідей, які окреслили пріоритети проекту, що тривав до кінця 2011 року.

Ідеї

Догляд за ветеранами інакший

Департамент піклується про ветерана все його життя, приділяючи особливу увагу підтримці загального стану здоров’я і гарного самопочуття, а не тільки лікуванню епізодичних захворювань. Крім того, Департамент забезпечує почуття родини, високого сервісу та привітності, які відчувають пацієнти, як тільки вони входять до закладу.
В результаті, одним з основних драйверів для цього проекту було створення почуття приналежності і простору для взаємодії. Багато ветеранів вважають, що обмін своєю історією або прослуховування інших ветеранів не тільки задовольняє, але і допомагає залікувати емоційні рани. Лікарні Департаменту можуть полегшити цей процес виліковування, надавши місця, де ветерани можуть зустрітися віч-на-віч. На об’єкті в Новому Орлеані гнучка організація меблів дозволяє всім ветеранам, в тому числі інвалідам з обмеженнями руху, легко вступати в розмови і відчувати себе включеними в процес. Деякі місця для сидіння організовані колами для великих груп, в той час як інші місця призначені для невеликих або більш спокійних обговорень.

Важливість психічного здоров’я

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) вражає до 30 відсотків ветеранів, в порівнянні з 8 відсотками населення в цілому. «У мене є рани, які ніхто не бачить», – розповів один з ветеранів команди, описуючи труднощі, з якими він і багато ветеранів стикаються в своєму повсякденному житті. Їх загострені рефлекси постійно оцінюють потенційні загрози в навколишньому середовищі і важко відключаються в невійськової обстановці. Багато ветеранів Луїзіани також справляються з травмою після урагану Катріна. Навіть ветерани, які не мають офіційного діагнозу ПТСР, можуть зіткнутися з почуттями тривоги, депресії та соціальної ізоляції.
У відповідь на ці висновки команда працювала над створенням просторів і впровадженням елементів, які полегшували б емоційний стан пацієнтів. Шлях руху був спрощений до центрального залу, який з’єднується з усіма відділами в об’єкті. Немає ніяких сліпих кутів, сходи прямі, без перемикань, щоб збільшити видимість. Лікарняні палати розташовані навколо відкритого робочого простору для персоналу, яке більше схоже на велике відкрите офісне середовище, ніж на передпокій в стаціонарному відділенні. Результатом є простір, який допомагає зменшити занепокоєння.

Потреби ветеранів реалізовуються унікальними способами

Ветерани і співробітники Департаменту постійно говорили нам, як фізичні, емоційні, соціальні та психологічні потреби ветеранів впливають на те, як вони взаємодіють зі своїм середовищем. Наприклад, в той час як нетримання зачіпає майже 17 відсотків чоловіків у віці старше 60 років, це ще більш серйозна проблема серед ветеранів (близько 45 відсотків ветеранів). Тому ванні кімнати розташовувуються поблизу всіх входів.
Крім того, більш високі показники рухових обмежень і ожиріння серед ветеранів також потребують вирішення. Таким чином, меблі для об’єкта були обрані з урахуванням простоти і міцності. У всіх стільців є підлокітники, щоб допомогти ветеранам сидіти і стояти, і багато стільців на 50 відсотків ширше стандарту. Контраст між декором і меблями, особливо в місцях входу і очікування, де ветерани повинні знайти свій шлях самостійно, також був збільшений, щоб полегшити навігацію для ветеранів з порушеннями зору.

100342_00_NOVA_N5_966x668
100342_00_NOVA_N12_966x668
100342_00_NOVA_N30_966x668
100342_00_NOVA_N38_966x668
NBBJ_NOVA-8451_966x668

Хоча ветерани заслуговують великих можливостей, вони не цікавилися величчю або розкішшю, вони не обирали багаті варіанти оздоблення. Замість цього їм потрібний простір, прості матеріали і предмети інтер’єру, які відрізнялися б корисністю, а не екстравагантністю.
Ветерани також визначили місця для відпочинку на території кампуса. Щоб вирішити цю проблему, проектна група запозичила типологію містобудування в Новому Орлеані і включила вісім основних і кілька невеликих дворів на майданчику, від громадянського входу в більш спокійні місця. Дослідження також підкреслили важливість каплиці як місця надії і духовності, тому позаконфесійний простір було додано до внутрішнього двору, розташованого між двома крилами з палатами. Ця окрема будівля має вікна, які привносять природне світло і включають вітражі з початкового медичного центру Департаменту. Мистецтво також грає важливу роль в новому медичному центрі і включає картини, скульптури, музику, мистецькі та творчі заходи. Одним із прикладів цього є триповерхова будівля відомства Департаменту, розташована в залі біля головного входу, що слугує візуальним фокусом в університетському містечку.

Це надійне дослідження і активна взаємодія призвели до осмислених і глибоких висновків, які, можливо, не були б виявлені за допомогою більш типового процесу проектування. Підхід, заснований на широкій участі, також дозволив клієнтові і замовникам отримати більш безпосередній, проникливий підхід протягом усього процесу проектування. Для команди дизайнерів це була вправа у створенні емпатії і більш чітке розуміння остаточних користувачів, включаючи керівництво Департаменту, ветеранів та їх сімей. NBBJ тепер включає цей процес інтенсивного дослідження у всю медичну роботу фірми, особливо в областях зі спеціалізованими групами пацієнтів (нейронаука, онкологія і педіатрія).

logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2016. All rights reserved.