Як компанії TESLA та Lynk можуть навчити операторів охорони здоров’я

Screen-Shot-2017-09-05-at-6.00.04-PM.png

Майже століття модель покупки і продажу нових автомобілів в Америці залишається в основному без змін. Клієнти відвідують франшизи автодилера, зазвичай на великих ділянках на околиці міста. Переглядають автомобілі, беруть участь у тест-драйві, обговорюють ціну з продавцем і купують або орендують автомобіль.

За даними Національної асоціації автомобільних дилерів, модель франшизи приносить користь споживачам, створюючи конкуренцію між дилерами, приносить користь місцевим громадам, створюючи робочі місця і приносить користь автовиробникам, надаючи безкоштовний канал поширення. Кожна держава в країні має закони, які підтримують модель франшизи і перешкоджають автовиробникам продавати безпосередньо споживачам.

Автодилери виступають в ролі воротарів, так само як лікарі в системі охорони здоров’я. Покупки автомобілів багато в чому обмежені індивідуальною взаємодією, як і охорона здоров’я. І новатори знаходяться в процесі кардинального переосмислення вкоріненої моделі продажу автомобілів, подібно до фундаментальних змін, які виникають в сфері охорони здоров’я.

Уроки для системи охорони здоров’я

Як і автомобільну промисловість, охорону здоров’я чекає швидке зростання нових моделей догляду, в тому числі індивідуальний догляд, груповий догляд, управління здоров’ям населення, методика консьєрж-сервісу, телемедицина і прецизійна медицина, заснована на геноміці / штучному інтелекті. Імпульс для цих нових моделей також відображає нові моделі в автомобільній промисловості: розробити нову бізнес-модель, яка безпосередньо відповідає мінливим потребам споживачів і знижує витрати, вбудовані в існуючу модель.

Як і автомобільну промисловість, охорону здоров’я очікує сильний імпульс від нових конкурентів. Walgreens є другим провайдером протигрипозних вакцин (окрім федерального уряду). Число відвідувань пацієнтів перевершило 30 мільйонів в клініках CVS. IBM пов’язує майбутнє компанії зі штучним інтелектом, приділяючи основну увагу охороні здоров’я, куди компанія інвестувала 4 мільярди доларів всього за 10 місяців. Найбільша частина інвестицій венчурного капіталу Google – в охорону здоров’я. В останні роки було проведено 190 операцій з капіталом в медичних установах, що займаються штучним інтелектом, в цілому на 1,5 млрд. дол. США. І недавно Amazon інвестував в GRAIL, стартап-компанію, що спеціалізується на геномному секвенуванні для діагностики раку.

Оскільки охорона здоров’я здійснює цей глибокий перехід, приклади Tesla і Lynk надають важливі уроки для застарілих лікарень і систем охорони здоров’я.

Варіанти пропозиції. Не кожен споживач має однакові потреби, і ці потреби залежать від ситуації. Деякі люди їздять на роботукожен день, а інші користуються автомобілем тільки по вихідним. Деякі люди вважають за краще бачити лікаря лицем до лиця і покладатися виключно на його або її досвід, в той час як інші надають перевагу цифровій взаємодії і хочуть робити власні дослідження. Тому метою є не стільки усунути існуючу модель, скільки запропонувати варіанти, що відповідають індивідуальним бажанням і потребам. «Це не стосується дилерів, – сказав старший віце-президент Lynk Ален Віссер. «Це показує, що у нас є альтернативи існуючій моделі».

Зосередьтеся на представниках 2000-х. На даний час є понад 75 мільйонів представників 2000-х, які стали найбільшою віковою групою країни. Ця група досягла повноліття одночасно з iPhone, Amazon, Netflix, Twitter і Facebook, і переваги його учасників відображають цей досвід. За даними дослідження Salesforce.com, проведеного в 2016 році, 84 тисячі представників молодого покоління кажуть, що їх мобільний пристрій має важливе значення для роботи, і 51 відсоток стверджує, що вони керують своїм життям зі своїх мобільних пристроїв.

В охороні здоров’я 70 відсотків представників 2000-х виберуть лікаря первинної допомоги, який пропонує додаток для онлайн-зустрічей і оплати рахунків в порівнянні з тим, хто цього не робить; 64 відсотки відкриті для віртуальної допомоги по не терміновим питанням; 42 відсотки використовували відеотелемедицину; половина представників 2000-х зв’язувалися зі своїм лікарем по електронній пошті; і одна третина завантажила додаток для контролю здоров’я за останні 30 днів, згідно з дослідженнями Rock Health і Salesforce.com 2016 року.Tesla і Lynk особливо зосереджені на представниках 2000-х, і дуже важливо, щоб система охорони здоров’я робила те ж саме.

Інтеграція цифрового і особистого досвіду. Tesla і Lynk слідують успішному шляху Apple, щоб легко поєднувати зручний, привабливий і освітній досвід в магазині з онлайн-пошуком і покупками. Як і багато інших застарілих організацій, лікарні мають довгий шлях в цьому відношенні. Їм необхідно буде поліпшити свою первинну цифрову взаємодію: отримати доступ до інформації про постачальника, отримати інформацію про здоров’я, призначити зустрічі, оплатити рахунки, зв’язатися з постачальниками, отримати доступ до результатів тестування, переглянути медичні записи і оновити рецепти.

Їм необхідно буде забезпечити синхронний і асинхронний зв’язок для низькоінтенсивних і хронічних медичних проблем. Їм потрібно буде використовувати цифрові методи навчання пацієнтів. Їм потрібно буде використовувати дистанційний моніторинг. І їм необхідно буде інтегрувати ці цифрові взаємодії з електронними медичними записами і мережами клінік, центрів невідкладної допомоги та стаціонарних установ, які будуть відповідати попиту на різні види послуг охорони здоров’я в районі.

Мисліть широко. Найважливішим уроком від таких компаній, як Tesla і Lynk, є важливість фундаментальнного сумніву у статусі-кво. Існуюча модель може мати довгу історію, підтримуватися правилами, бути невід’ємною частиною існуючих структур і процесів і прийматися багатьма споживачами. Але нова модель може бути більш приємною для споживачів, використовувати нові технології і бути економічно і оперативно життєздатною. Tesla і Lynk займаються залученням сегменту споживачів, зацікавлених в новому типі транспортного засобу, придбаних по-новому і що будуть використовуватися по-новому. Для Tesla ця модель означала швидке зростання, величезну цінність і рентабельність продажу автомобілів, в той час як традиційні автовиробники більше покладаються на сервіс і доповнення для свого прибутку.

У той час як такі компанії, як Ford і GM, наполегливо працювали, щоб оптимізувати існуючі операції і зміцнити своє фінансове становище, вони також визнають, що основні зміни відбуваються в автомобілях і володінні ними на основі нових технологій і нових споживчих очікувань. Ці компанії вкладають значні кошти в це абсолютно нове майбутнє, наприклад, в самохідні автомобілі. Точно так само, в той час як успадковані медичні організації  працюють над поліпшенням існуючих операцій, їм необхідно визнати радикальні зміни і присвятити час, енергію, інтелект і капітал, щоб представити і встановити сміливі, технологічно нові, орієнтовані на споживача моделі догляду.

logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.