Шість кроків для планування низьковольтних систем

Рух від попереднього планування до пост-інсталяції, економлячи час і витрати на шляху

Оскільки передові технології присутні в усіх куточках лікарні, раннє планування і введення кінцевого користувача продовжують набувати важливого значення щодо їх інтеграції під час будівництва.

Через складність і взаємозалежність десятків систем і компонентів інтеграція технологій вимагає ретельно продуманої і розробленої стратегії.

Навіть зі зростаючою тенденцією до стандартизації і відкритих платформ все ще є багато проблем, пов’язаних із сумісністю, які необхідно вирішити заздалегідь.

Низьковольтні технологічні системи включають передачу даних, аудіо та відео і включають в себе широкий спектр застосувань: телемедицина, інтеграція операційних, розважальні програми для пацієнтів, системи зв’язку з медсестрою, моніторинг пацієнтів, відстеження персоналу і активів, безпеку, синхронізацію і десятки інших.

Технологічне планування, яке занадто пізно і не дуже добре організовано, може коштувати проекту величезних витрат часу і грошей, а також засмучує всю команду. Будь-який новий або відреставрований об’єкт проекту значно виграє від наведених шести етапів, що забезпечують плавну інтеграцію технологій.

 

  1. Попереднє планування

Першим кроком в цьому процесі є створення професіоналами об’єкта технологічного керівного комітету, який обговорює проект, поки він знаходиться на стадії розробки. Цей комітет повинен проводити сеанси візуалізації, тобто застосовувати метод узагальнення корпоративного бачення використання технологій і стратегії зростання.

Багато установ вже мають технологічний керівний комітет, але для інших це може бути вперше, коли всі керівники департаментів знаходитимуться в одній кімнаті разом для обговорення технологій. Цей комітет є командою лідерів, що узгоджують корпоративне бачення, бюджет і стратегію.

Члени цього комітету повинні включати представників інформаційних технологій (ІТ), клінічної інформатики, хірургії, сестринської справи і адміністрації. При необхідності можуть бути задіяні додаткові учасники. Комітету потрібно викласти технологічний бюджет. Цей бюджет може становити від 10 до 15 відсотків від загального бюджету проекту. Проектування параметрів і огорож на ранньому етапі визначення бюджету допоможе полегшити обговорення в призначених для користувача зустрічах і узгодити бачення і реальність технологічного плану.

 

  1. Планування

Наступним кроком потрібно найняти або призначити фахівця з технологій. Для досягнення оптимальних результатів фахівці об’єкту повинні призначити когось з потрібними навичками і досвідом для планування і реалізації інтеграції технологій проекту. Вкрай важливо, щоб у проекті приймали участь віддані лідери, що володіють значними знаннями та часом, щоб зосередитися на управлінні технологічним плануванням, закупівлями, адміністрацією будівництва та введенням в експлуатацію.

Планувальник технологій може бути обраний з персоналу лікарні, якщо у цієї людини є необхідний досвід і вона може бути звільнена від своїх попередніх обов’язків, щоб зосередитися виключно на цій роботі протягом усього проекту.

Перевагою залучення технологічного планувальника зі сторони є його або її обізнаність про варіанти, нові тенденції і ціноутворення в галузі. Люди, що працюють в медичних установах, часто дуже зайняті, щоб досліджувати нові технології, і, з огляду на темпи технологічних змін, лікарням потрібен хтось, хто може забезпечити ясність щодо відповідних технологічних рішень і плюсів, і мінусів кожного.

Багато лікарень усвідомлюють важливість планувальника технологій тільки після того, як більша частина потенційної вигоди була втрачена. Наймання або призначення планувальника технологій заздалегідь рятує від величезної кількісті стресів і розчарувань.

Після призначення технологічного планувальника, фахівці медичних установ повинні надалі проводити збори груп користувачів, в яких задіяні всі відділи, що мають відношення до нового будівництва, для розуміння їх технологічних вимог. Групи користувачів повинні включати середній медичний персонал, лікарів, екологічні служби, адміністрацію і всі допоміжні послуги.

Введення користувача має вирішальне значення для успіху. Сфера охорони здоров’я отримує величезні вигоди від залучення медсестер та інших кінцевих користувачів в процес проектування, включаючи поліпшену психологічну працездатність і кращий робочий процес, і досвід пацієнтів.

Грунтуючись на інформації, отриманої з сеансів візуалізації і нарад груп користувачів, рівні потреб будуть розподілені на «повинні мати», «слід б мати» і «хотіли б мати». Цей процес включає в себе вивчення існуючої інфраструктури для визначення, чи може вона бути збережена і розширена для використання в новій конструкції. Це вдалий час для того, щоб лікарня визначила кращих постачальників – тих, кого лікарня вже добре знає і з ким хотіла б працювати.

Бюджет може бути уточнений на основі потреб. Таким чином, елемент «хотіли б мати» може бути посунутий, щоб звільнити місце для більш «обов’язкових» елементів. Маючи солідний бюджет, медична установа може вирішити, який рівень необхідно побудувати.

Визначення відповідального за кожну частину процесу планування технологій буде нескінченно корисним по мірі розгортання процесу. Для цього можна використати матрицю відповідальності. Знання заздалегідь, хто за що відповідає, зменшить непотрібну метушню і затримки в роботі.

Матриця відповідальності
  1. Дизайн

У схематичному дизайні узагальнюються технологічні бажання і потреби лікарні. Він розробляється технологічним інженером і передається медичній установі, архітекторові і інженерам для інтеграції в архітектурні та інженерні плани. Дизайн також має узгоджуватися з технологічним керівним комітетом.

На цьому етапі планувальник технологій гарантує, що введення кінцевого користувача буде відображене в остаточній конструкції, і бюджет буде дотримано. Інфраструктура часто спроектована з розрахунком на більш широкі потреби, ніж спочатку буде необхідно, так що майбутнє розширення обійдеться швидше і дешевше.

Раніше створена матриця відповідальності повинна використовуватися для підтримки курсу проекту.

 

  1. Закупівлі

Завдяки затвердженому дизайну, планувальник технологій може робити запити на постачання. Знову ж, будь-які бажані постачальники повинні бути включені в цей процес. Знання експерта зі сторони буде особливо цінним, тому що він або вона будуть працювати з широким колом постачальників.

Всі вибрані постачальники повинні мати можливість працювати один з одним. Ця критична концепція повинна бути встановлена вже на етапі попереднього планування, щоб всі розуміли важливість спільних технологій. Всі розглянуті постачальники повинні співпрацювати як команда із загальною метою успішного об’єкта. Це поширюється на характер їх апаратного і програмного забезпечення, яке повинно проявляти гнучкість при зміні потреб і забезпечувати сумісність з продуктами інших постачальників. Вибрані постачальники повинні погоджуватися з тим, що під час і після будівництва будуть внесені зміни в системні параметри і вимоги, так як всі елементи об’єднуються в одну систему.

Для перегляду пропозицій та інтерв’ю з постачальниками слід включити моделювання з постачальниками в короткий список, щоб продемонструвати функції і продуктивність з декількома групами користувачів. Контрактні переговори, гарантії і навчання кінцевих користувачів повинні враховуватися для кожної нової технології і постачальника.

 

  1. Управління будівництвом

Фахівці об’єкту повинні ефективно управляти запитами на отримання інформації. Спілкування між членами будівельної команди може бути складним і заплутаним. Хороший технологічний планувальник надасть можливість підтримувати всі потоки і забезпечить корисні інструменти для оптимізації і відповіді на інформаційні запити.

Коли ініціюється запит на зміну, повинен застосовуватися надійний процес затвердження, тому що є ряд документів, які потребують негайного оновлення, щоб підтримувати проект на курсі. Навіть короткочасний провал в цьому процесі може привести до вартісних помилок.

Крім того, фахівці об’єкту повинні регулярно відвідувати ділянку під час будівництва, щоб підрядники та постачальники слідували планам проектування. Регулярність цих відвідувань буде залежати від складності проекту і може варіюватися від одного разу на місяць до постійного менеджера проекту на місці під час будівництва, тестування і навчання.

Нарешті, завершення прийому пацієнтів на старому об’єкті і його запуск на новому об’єкті – це не миттєве подія. Прискорення одного і наростання іншого має відбуватися одночасно і з великою увагою до ряду деталей. Наймання планувальника на цьому етапі має вирішальне значення для плавного переходу.

Адекватна підготовка до роботи на новому об’єкті має важливе значення. Планувальник має особливий досвід, в тому числі говорити на «мові» всіх медичних відділів, – щоб навчати всіх співробітників навігації по цьому процесу.

Щотижневі зустрічі, що проводяться розробником технологій, ведуть до інформованості і підзвітності всіх учасників. Матриця відповідальності корисна в ході цих зустрічей, щоб підтримувати проект на курсі і інформувати всіх членів команди про статус всіх розділів проекту. Додатковою перевагою матриці є підзвітність, оскільки прострочені елементи можуть виділятися помітним кольором, щоб привернути увагу.

 

  1. Пост-інсталяція

Тестування об’єкту повинно початися задовго до запуску з використанням персоналу, який в кінцевому підсумку його запустить. Можливо, пройдуть навіть тижні або місяці, поки всі члени зможуть забезпечити бездоганне відкриття.

Розширення нового об’єкта не закінчується, коли двері відкриваються і заходить перший пацієнт. Процес триває декілька місяців, поки встановлюється звичний режим роботи, а співробітники набувають свій перший реальний досвід в новому просторі. Це особливо актуально для клінічних, ІТ і біомедичних співробітників.

Регулярний доступ до ресурсів для введення в експлуатацію протягом 6-12 місяців важливий для того, щоб співробітники лікарні виділили одну особу або невелику групу людей, які зможуть відповідати на питання і вирішувати проблеми.

Фахівці по об’єкту повинні тримати групи користувачів в цілості, щоб вони могли продовжувати надавати відгуки про простір і роботу.

Проведення огляду у період 6-12 місяців з моменту відкриття забезпечить належний робочий процес, ефективність, технологічну оптимізацію і заходи щодо підвищення якості роботи.

 

Ретельне впровадження

Низьковольтні, передові технологічні системи мають вирішальне значення для безпечної і ефективної роботи сучасних медичних установ.

 

Ретельно продумана програма реалізації, що охоплює ключові етапи проекту, забезпечить відповідність таких систем потребам персоналу і пацієнтів.

 

logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.