9-й Спеціалізований бізнес-форум «Приватна медицина в Україні-2018».

24-25 жовтня 2018 року в Харкові пройшов 9-й Спеціалізований бізнес-форум «Приватна медицина в Україні-2018. Діалектика медреформи: від загального до конкретного».

Гловна тема заходу – Приватна медицина в умовах реформування охорони здоров’я: проблеми, пріоритети, перспективи

Традиційно захід зібрав власників і керівників приватних клінік, медичних лабораторій, топ-менеджерів, приватно практикуючих лікарів, представників медичних, юридичних та консалтингових компаній, бізнес-тренерів, медичних експертів, тренінг-менеджерів. Два дня інтенсивної роботи форуму пройшли в теплій і дружній атмосфері. Учасники змогли не тільки поспілкуватися в неформальній обстановці зі своїми колегами, а й обговорити найбільш важливі питання, пов’язані з подальшими перспективами розвитку приватної медицини в Україні в умовах реформування охорони здоров’я, поділитися власним досвідом створення та ефективного управління медичним бізнесом, дізнатися про сучасні можливості інвестування в приватну медицину, особливості кадрового забезпечення.

Організаторами цього бізнес-форуму виступили компанія «МОРІОН» спільно з Центром ЕКО «Клініка професора Феськова А.М.», Міжнародним медичним центром «Офтальміка» і Клінікою «Німецька стоматологія».
Відкрили захід: Геннадій Бондарчук, заступник начальника Управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації та Світлана Черняк, начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги жінкам і новонародженим Управління організації лікувально-профілактичної допомоги дітям і жінкам Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради.
Основна частина почалася з виступу професора Олександра Феськова, директора Центру ЕКО «Клініка професора Феськова А.М.», який представив доповідь «Наука, стандарти, протоколи і натхнення в приватній медицині».

Дмитро Левченко, голова правління Громадської організації «Асоціація приватних медичних установ України» поінформував слухачів про те, що в даний час Асоціація налічує 29 установ різних за розміром, профілем, обсягом співробітників і пацієнтів.

Наталія Лавренова, асоційований партнер юридичної компанії «Правовий альянс», в своєму виступі приділила увагу проблемним питанням вирішення спорів в суді між пацієнтом і приватною клінікою, зазначивши, що лікарська помилка є третьою причиною смертності після серцево-судинних і онкологічних захворювань в США.

Віталій Березницький, керуючий партнер медичного центру «Гарвіс», розповів про створення нової приватної клініки сімейної медицини, зупинившись на проблемах, з якими довелося зіткнутися під час роботи.

Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров’я України, в режимі відеоконференції ознайомив слухачів з ходом медичної реформи і змінами в системі фінансування медичної допомоги, зазначивши, що з боку приватних установ спостерігається велика зацікавленість в реформі.

Дмитро Луфер, операційний директор медичної групи «INTO-SANA», представив презентацію на тему «Ростуть поверхи! Фінансово-економічні очікування інвесторів (кредиторів)».

Тім Коган, директор компанії «FinPoint», звернув увагу слухачів на світові тренди в інвестиційному секторі приватних медичних послуг.

Наталя Кундіна, генеральний директор клініки «Verde», розповіла про свої життєві принципи і пріоритети, необхідних для побудови успішного бізнесу, зазначивши, що в будь-якій справі найголовніше – почати, якщо нічого не робити – нічого не вийде.

Олена Лепешина, операційний директор «R + medical network», поділилася власним досвідом створення нового медичного бізнес-проекту.

Корисною для учасників заходу стала презентація Владислава Смірнова, керівника проекту «Медичний конструктор», в якій він торкнувся історичних і сучасних аспектів розвитку медичного закладу з точки зору архітектурного об’єкта. Він зазначив, що основний ліжковий фонд України складають приміщення 60-70-х років минулого століття, більше 85% з них потребують оновлення та реконструкції. Основними шляхами розвитку приватної медицини з точки зору архітектурних завдань сьогодні є будівництво «з нуля» або реконструкція орендованих медичних будівель та споруд комунальної та державної форм власності під облаштування медичних центрів, клінік і т.п.

Владислав Смірнов зазначив, що в даний час істотно змінився підхід до дизайну та архітектури лікувального закладу. Сучасні медичні центри перестали бути лікарнями в класичному розумінні цього слова, зараз це місця, в яких приємно і комфортно перебувати, це своєрідні готелі з наданням висококваліфікованих і якісних медичних послуг. Основними елементами сучасних клінік є архітектура, орієнтація і навігація, індивідуальні палати, дизайн і оснащення, шумовий фон, світло, супутні приміщення.

Доповідач звернув увагу на те, що інвестори при будівництві клінік часто стикаються з певними проблемами. Зокрема, 60% основних процесів виходять за рамки бюджету і календарного плану, 30% будівельних робіт необхідно переробляти, 55% ремонтних робіт на етапі експлуатації виконуються незаплановано. Використання технології BIM (Building Information Modeling) дозволяє значно скоротити витрати на будівництво і пошук помилок.

 

В рамках бізнес-форуму також відбулася сесія «Приватна медицина як авторське мистецтво. Кадрові варіації», під час якої особливу увагу було приділено підготовці медичних кадрів, альтернативними програмами мотивації співробітників сервісного ланки, реінжинірингу HR-процесів в медичних установах.

 

Невід’ємною частиною заходу за вже сформованою традицією є відвідування приватних клінік. Цього разу учасники бізнес-форуму мали змогу відвідати кращі клініки Харкова: Центр ЕКО «Клініка професора Феськова А.М.», Міжнародний медичний центр «Офтальміка», клініку «Німецька стоматологія». Під час екскурсій вони змогли ознайомитися з роботою клінік, технічним оснащенням медичних установ, дізнатися секрети успішного управління бізнесом, поспілкуватися в неформальній обстановці і завести нові професійні знайомств.

За матеріалами Українського медичного часопису

logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.