BIM і зміна моделі закупівель медичного обладнання при проектуванні закладів охорони здоров’я

BIM і зміна моделі закупівель медичного обладнання при проектуванні закладів охорони здоров’я

Автор: Джулі Форд, директор з управління охороною здоров’я в CBRE Healthcare.

Координація BIM значно скоротила кількість змін в замовленях на етапі будівництва. На жаль, це також мало і зворотний ефект на інтеграцію медичних технологій.

Сучасні технології проектування і методики будівництва змінюють і розвивають способи проектування та конструювання нових проектів, але вони часто не узгоджуються з процесом закупки систем охорони здоров’я або стратегіями продажу постачальників обладнання. Це неузгодження – складна для подолання ситуація.

Інтеграція технології і медичного обладнання в проект будівництва має вирішальне значення для його загального успіху. Своєчасне управління інтеграцією, зниження ризиків і скорочення витрат – це одні з основних обов’язків менеджера проекту в галузі охорони здоров’я. Владнання будь-яких неузгоджень має вирішальне значення для найвищих результатів проекту.

ЗМІНА ЦИКЛУ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ

В рамках проекту меблі, світильники та оснащення (FF&E), медичне обладнання можуть становити від 20% до 40% від загального бюджету. Закупівля меблів і обладнання вимагає детального вивчення специфікації та процесу замовлення, щоб забезпечити найбільш конкурентоспроможну ціну, новітні технології і найшвидший вихід на ринок медичних послуг. Раннє отримання доходу і повернення інвестицій (ROI) – визначають більшість рішень, щодо вибору медичного устаткування. Завдання, що стоїть перед організаціями охорони здоров’я, полягає в тому, як змінити цикл прийняття рішень щодо закупівель, щоб найкращим чином відповідати новій дизайнерській парадигмі, створеній в будівельної галузі.

Протягом останніх семи років спостерігається зрушення в тому, як проектна індустрія проводить схематичні і проектні розробки, презентує необхідну їм інформацію для більшої ефективності. Інформаційне моделювання будівель (BIM) вимагає більш чітких завдань та швидкого внесення правок на ранніх стадіях процесу планування. У минулому ці рішення і їх координація робилися на більш пізніх етапах, в ході розробки проектно-конструкторської або будівельної документації.
BIM був величезною перевагою в вирішенні проблем та виявленні конфліктів до початку будівництва. Це також дозволяє заздалегідь замовляти та доставляти будівельні матеріали на об’єкт, що підвищує якість і зменшує терміни. Координація BIM різко скоротила кількість змін в період будівництва, але, на жаль, це викликало зворотний вплив на інтеграцію медичних технологій. BIM потребує заздалегідь прийнятих рішень про медичне обладнання. Контраст між процесом вибору постачальника обладнання для системи охорони здоров’я та бізнес-моделлю постачальників обладнання призводить до надмірних запитів на зміни у проектах.

РЕАЛІЗАЦІЯ СТРАТЕГІЇ ЗАКУПІВЕЛЬ

Постачальники обладнання не будуть робити спеціальні креслення для великого обладнання, такого як МРТ, рентгенівські апарати і КТ, доки у них не буде замовлення на поставку. Як тільки креслення BIM будуть завершені, зазвичай будуть потрібні зміни для джерел живлення / даних, вимог до вентиляції та кондиціонування і навіть для внутрішніх оздоблювальних робіт. Коли ці зміни відбуваються під час будівництва, це має серйозний негативний вплив на бюджет і графік проекту. Завчасне залучення всіх учасників процесу для прийняття рішення щодо обладнання перед початком будівництва заощадить багато часу і грошей. Це очевидне рішення рідко зустрічається.

Під час дискусій з фахівцями із закупівель, спеціалістами в галузі біомедицини, аналітиками інформаційних систем і постачальниками медичного обладнання, всі погоджуються з тим, що є проблема, але мало хто пропонує рішення. Залучення всіх членів команди на ранньому етапі, часте спілкування і встановлення реалістичних бюджетів – лише частина відповіді.

ПРАВИЛЬНА КОМУНІКАЦІЯ – ПОЗИТИВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Успішні проекти потребують позитивну і постійну комунікацію між усіма членами команди. Приєднання зацікавлених сторін, які традиційно не беруть участь на початку проекту, створює середовище для продуктивної комунікації, а також:

1. Забезпечує знаннями та підтримкою від зацікавлених сторін і дозволяє більш чітко розуміти проектні рішення, визначення проектів, а також «критичні точки», пов’язані зі змінами проекту.

2. Вносить іншу точку зору в проект і відкриває діалог, в якому може виявитися, що команда дизайнерів, будівельна команда або керівник проекту можуть не знати про обмеження устаткування та майбутні технології, які необхідно планувати, або про корпоративні стандарти, які можуть бути невідомими для групи користувачів.

3. Змінює графік закупівель, щоб в ланцюжку поставок можна було заздалегідь домовлятися про обладнання, коли це необхідно, що може привести до потенційної економії коштів, раннього виробництва конкретних креслень і кращої координації будівництва..

ОНОВЛЕННЯ І ПОЛІПШЕННЯ ОБЛАДНАННЯ

Зміна технологічних досягнень в галузі охорони здоров’я є важливим завданням проектування. Організації охорони здоров’я часто пропонують попередній договір на купівлю для великого обладнання за один-два роки до доставки, щоб забезпечити кращу ціну. У контрактах зазвичай вказується, що клієнт отримає найновіші технології, доступні на момент доставки. Якщо нове обладнання відрізняється за розміром, потужністю/даними або технологічним удосконаленням, це може викликати проблеми з витратами і графіком проекту. Модернізація/заміна приводять до термінових замовлень в останню хвилину, що може призвести до значних витрат. На жаль, постачальники зазвичай мають угоди про нерозголошення, які забороняють їм публікувати нові технології, навіть зі попереднім договором на руках.

У великому хірургічному центрі з чотирма операційними, 16 перед/післяопераційними палатами, невеликими процедурними кімнатами і чотирма кімнатами гастро/ендоскопії, команда обрала великий спеціалізований монітор з кронштейном, який можна повісити на головній стіні в перед/післяопераційній зоні. Обладнання було замовлено в грудні 2013 року в рамках більш великого замовлення, що забезпечило більшу знижку. Обладнання буде отримане навесні 2015 року.

Вказаний монітор, який потрібен для переміщення даних, тепер не випускається. Постачальник все ще надає гарантію товару і підтримує його протягом п’яти років. Таким чином лікарня купила нове обладнання, яке вже застаріло. Такі покупки зазвичай відбуваються кожні 15-20 років, і вони не в інтересах замовника. Згідно з контрактом, оновлений блок, який вони отримали б, потребував би подвійного переміщення даних.

Якщо проектна група була б поінформована про цю нову функцію під час розробки BIM або на початку побудови BIM, вимоги до потужності/даних можна було б додати з мінімальним або нульовим впливом на вартість проекту. Замість цього, додавання 45 додаткових даних за кілька місяців до завершення справило значний вплив на проект. Фактична вартість додавання 45 даних до проекту в процесі була дорогою. Підрядник змушений був внести зміни.

Зрештою, зміна замовлення склала більше 80 000 доларів. Це, здавалося б, незначна технологічна заміна мала значні наслідки в загальному бюджеті і графіці проекту. Якби постачальник обладнання міг попередити клієнта про зміни в конструкції/функціях раніше, цього можна було б уникнути.

Для вирішення цієї проблеми є два рішення. Як згадувалося раніше, роль менеджера проекту полягає в зниженні ризиків і витрат. Крім того, вони повинні сприяти налагодження культури участі і довіри між постачальником устаткування і відділом закупівель системи охорони здоров’я.

Одною з найбільших перешкод є патентований характер технологічних досягнень і удосконалень продуктів для медичного обладнання. Продавці не наважуються обговорювати зміни та оновлення щодо випуску продукту. Це перешкоджає співпраці між клієнтом і продавцем. Якщо у постачальника обладнання є попередній договір замовлення (який є виразом довіри між постачальником і клієнтом), і клієнт погоджується підписати угоду про нерозголошення, постачальник повинен мати можливість переглядати впорядковані пункти і повідомляти клієнтові про майбутні зміни якомога швидше.

Спосіб зменшити кількість змін, що відносяться до медичного обладнання, полягає в тому, щоб постачальник обладнання краще знав вимоги до вентиляції/електрики/даних, які планувалися і обговорювалися на ранній стадії будівництва. Це різниця між стратегією продажів постачальника і стратегією закупівель клієнта. Обговорення рішень і узгодження умов до затвердження замовлення можуть знизити ризик і витрати. Ще одна рекомендація полягає в тому, щоб керівник проекту попереджав клієнта про будь-які можливі проблеми і, якщо це було обґрунтовано, відповідав за непередбачені витрати на обладнання в рамках загального бюджету для покриття замовлень на заміну, що перевищують типові непередбачені витрати на будівництво.

ВИСНОВОК

Виправлення невідповідностей, які можуть призвести до зриву проекта об’єкта, пов’язані з інтеграцією медичного обладнання, можна подолати, залучаючи фахівців із закупівель, спеціалістів ІТ, біомедичних фахівців на початку проекту. Крім того, рання інтеграція з постачальниками, високий рівень комунікації стосовно проекту і відповідні бюджетні асигнування приведуть у відповідність стратегії всіх зацікавлених сторін. Це не відбудеться само по собі. Все залежить від напрямку і керування стратегічного менеджера проекту. Сприяння створенню спільного середовища, орієнтованого на загальний проект, на відміну від індивідуальних результатів і різних бізнес-моделей, дозволить найкращим чином позиціонувати ваш проект в галузі охорони здоров’я, щоб впоратися з постійно еволюціонуючим технологічним ландшафтом і забезпечити успіх проекту.

logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.