Безпілотники допомагають лікарням трансформувати систему доставок

Новий напрямок використання дронів в роботі медичних закладів.

Автор: Меган Хейдлі

Безпілотники розширяють горизонти у багатьох сферах, і тепер заклади системи охорони здоров’я прагнуть інтегрувати безпілотні літальні апарати у свої системи організації поставок. Ці унікальні пристрої, дозволять витрачати менші ресурси і при цьому допомогають рятувати життя.

Студія Лео A Далі в Маямі бачить потенціал, як безпілотники можуть зробити роботу медичних закладів більш гнучкою. 

Фото: Лео А Далі

 

Розмістивши певні підрозділи лікарні, такі як відділ забезпечення продуктами харчування, управління фармацевтичними товарами і матеріально-технічними ресурсами, за межами лікувального закладу, і доставляючи ці товари безпілотниками по мірі необхідності, лікарні можуть зменшити свою площу на 15-17%, прогнозує Едуардо Егея, віце-президент і управляючий директор архітектурної фірми Лео А Далі в Маямі.

“Цi підрозділи в лікарні, які займають багато місця, потребують участі великої кількості персоналу та значної інфраструктури”, – говорить Егея. “Безпілотники допоможуть вирішити цю проблему”.

Дизайнерська студія в Маямі працює над концепцією лікарні на базі безпілотників, яка використовувала б автономні літальні апарати для доставки продуктів харчування та медичних товарів безпосередньо пацієнтам через порт безпілотників. Егея бачить цей порт як клапан у зовнішній стіні кожної палати пацієнта. На зовнішній стороні здійснюється прийом вантажу. Цей вантаж переміщається через клапан до спеціального відсіку в палаті пацієнта, з якого його витягують. Клапан призначений для запобігання потраплянню вологи, бруду та інфекції. Зовнішня електронна система забороняє доступ всім іншим безпілотникам, окрім тих, які мають дозвіл для наближення до об’єкта.

Є ще одна головна перевага цієї нової системи: гнучкість. Насправді ідея щодо безпілотних портів прийшла Егею після урагану Марія у 2017 році, коли він допомагав евакуювати своїх батьків з Пуерто-Рико. Він побачив на власні очі пацієнтів, що перебували в лікарні і мали обмежений доступ до їжі та ліків.

“Коли баржі нарешті почали входити із продуктами і лікарськими засобами до порту, все ще траплялись випадки, коли вони не могли доставити продукти та лікарські засоби тим, хто цього потребував, включаючи літніх людей та пацієнтів у критичному стані, які не могли переїхати із цих закладів”, – говорить Егея.

Лікарні Пуерто-Рико, які продовжують працювати над відновленням повноцінної функціональності після ураганів, заінтриговані цією концепцією. Лео А Далі веде переговори з лікарнею Педіатріко Універсітаріо у Сан-Хуані щодо інтегрування портів безпілотників у палати пацієнтів лікарні.

“Ми бачили, як інші доставляють ліки за допомогою дрону, але ніхто не брався за архітектурну складову щодо того, як насправді доставити [товари] тому, хто знаходиться всередині будівлі”, – говорить Егея.

Дійсно, інші системи випробовують логістику доставки з використанням дронів. У 2018 році у ВейкМед Нелс, розташованій у Північній Кароліні, розпочалися випробувальні польоти, в яких безпілотники перевозили імітовані медичні пакети через медичне містечко Ролі до головної вежі лікарні. У березні UPS розпочав щоденні комерційні перельоти безпілотників у медичному містечку.

Безпілотники заміняють кур’єрські машини для транспортування зразків крові та інших медичних предметів по медичному містечку. Медичний працівник завантажує безпечний контейнер на безпілотник, після чого спеціальний пілот стежить за безпілотником, коли він летить по заздалегідь заданій для польоту траєкторії до посадкової площадки в головній лікарні. Застосування безпілотників усуває затримки та знижує витрати на доставку.

Медичний центр Університету Меріленда в Балтіморі також випробовує використання безпілотників. У квітні безпілотник переніс донорську нирку хірургам для її успішної трансплантації жінці з нирковою недостатністю. У медичному центрі кажуть, що технологія має надзвичайні переваги. У 2018 році приблизно 1,5% донорських органів померлих не змогли бути перевезені за призначенням, а майже 4% мали неочікувану затримку на дві або більше годин, повідомляє Об’єднана мережа обміну трансплантантами. Дрони можуть значно зменшити ці показники, а інтегровані порти безпілотників можуть допомогти покращити швидкість доставки.

Поки Федеральне управління авіації продовжує розробляти вимоги до безпілотних літальних систем, організації охорони здоров’я також приймають активну участь у цих дискусіях. Лео А Далі каже, що зараз співпрацює з Інститутом інструментальних рекомендацій, щоб краще зрозуміти, які кодекси та правила повинні застосовуватися для забезпечення безпеки безпілотних портів у лікарнях майбутнього.

logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.