ФОТО-ТУР: Дитяча лікарня Queensland

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Дитяча лікарня Queensland являється єдиним спеціалізованим державним дитячим закладом в штаті Квінсленд, яка займається найбільш складними пацієнтами з усього штату. Окрім невідкладної допомоги, реанімації та загальної педіатричної служби, у лікарні є спеціалізовані відділення онкології, психіатрії та хірургії.

Площа 12 – ти поверхової будівлі лікарні складає 75 000 кв.м. та має у своєму розпорядженні ліжковий фонд на 359 місць.

У лікарні працюють понад 2500 людей з різних дисциплін. В перший рік лікарня прийняла майже 38 000 стаціонарних хворих, понад 63 634 екстреної допомоги, провели 14 131 операцію та забезпечили 188 765 амбулаторних прийомів.

Дитяча лікарня Queensland відома в усьому світі як центр навчання і досліджень, що проводить навчання з педіатрії на рівні бакалаврату, магістратури та аспірантури. Лікарня також відіграє важливу роль в медичних дослідженнях, проводячи дослідницькі програми з філіями університетів, включаючи Університет Квінсленда і Технологічний університет Квінсленда.

У дев’ятиповерховому корпусі розміщені спеціалізовані лабораторії, служби патології, лабораторія аналізу ходи, лабораторія дитячого харчування і дитячий банк пухлин, який надає сховище тканин для національних і міжнародних досліджень раку.

Проект дитячої лікарні Queensland розробив архітектор Конрад Гаргетт. Спираючись на концепцію “живого дерева”. Будівля має мережу стовбурів і гілок, що ведуть до декількох садів на відкритому повітрі та тераси, наповнюючи при цьому лікарню великою кількістю природного світла.

У дизайні використовується «салутогенний» підхід, що включає стратегії проектування, які, як показали дослідження, безпосередньо підтримують здоров’я і благополуччя пацієнтів. Цей підхід включає такі атрибути:
чітка навігація
зв’язок із зовнішнім світом
види на природу
забезпечення зеленого середовища

Двовимірне і тривимірне мистецтво широко використовується у всій будівлі для поліпшення самопочуття пацієнтів. Група яскравих кольорових папуг населяє центральний простір атріуму, а зображення метеликів, жуків і комах друкуються на дерев’яних панелях, які розташовані в громадських місцях лікарні.

Доступ до зеленого простору є ключовим елементом дизайну. Сади на даху, зелені стіни, обгороджені сади у внутрішньому дворі та види на навколишні паркові зони – все це є частиною лікувального середовища лікарні. Зелені дахи на верхніх поверхах використовуються пацієнтами, сім’ями і персоналом для пасивного і активного відпочинку, а також в рамках програм реабілітації лікарні.

Проектна інформація:
Назва проекту: Дитяча лікарня Queensland
Власник: Уряд Квінсленду
Розташування: Південний Брісбен, Квінсленд, Австралія
Площа: 75 000 кв.м.
Вартість будівництва: $1.2 мільярди
Дата завершення будівництва: Листопад 2014р.
Архітектор: Конрад Гаргетт

Сайт лікарні: //www.childrens.health.qld.gov.au/


Залишити коментар


logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.