Проектування лікарень для покоління міленіалів

Планування та створення медичного простору для молодого та вимогливого населення

Покоління міленіалів вже доросле. Наймолодшим представникам вже за 20 років, а найстаршим за 30. Люди в цій демографічній групі, яка обігнала покоління бебі-бумерів, як найбільшу вікову когорту в США, не тільки дбають про своє власне здоров’я, але і доглядають за своїми дітьми і батьками в лікарнях.

Щоб задовольнити потреби цієї великої демографічної групи, постачальники та дизайнери прагнуть створити певні об’єкти спеціально для представників нового покоління.

Френк Зілм – доктор архітектури, та Честер Дін – директор Інституту здоров’я та дизайну при Університеті штату Канзас, Лоуренс, кажуть, що для задоволення потреб нової групи населення, медичні працівники та фахівці з дизайну повинні почати опитування людей та дослідження місць громадського дозвілля для міленіалів.

“Який тип навколишнього середовища їм зручніше, і в якій мірі ми можемо створити певні умови з точки зору охорони здоров’я”, – запитує він. «Я хотів би дізнатись більше про моделі поведінки та типові для населення ситуації, щоб подивитися в якій мірі ми можемо втілити або підтримувати певні фактори в фізичному середовищі».

Розширені можливості

Далласька архітектурна компанія HKS Inc. та JE Dunn Construction Group, Канзас-Сіті, штат Міссурі, вивчили аналогічні питання для своєї доповіді «Клініка 20XX: проектування для постійно мінливого середовища». Доповідь базується на дослідженнях, проведених компанією HKS. Некомерційний дослідницький підрозділ CADRE, намагається визначити принципи проектування клінік, які можуть адаптуватися до швидко мінливих потреб. В рамках дослідження, фірма CADRE, як незалежна сторона зробила опитування людей з двох найбільших вікових груп населення – «бебі – бумерів» та «міленіалів» – про їх уявленнях що до надання медичних послуг та лікарні в цілому.

Упалі Нанда, кандидат технічних наук, юрист AIA, EDAC, асоційований директор та директор дослідження HKS, каже, що одне з найдивовижніших висновків за результатами опитування полягає в тому, що більшість молодого покоління заявили, що вважають себе більше пацієнтами, які потребують медичної допомоги, ніж як споживачі, які купують медичні послуги. “Ми цього не очікували”, – каже вона. «Ми думали, що покоління міленіалів буде більше на боці споживача, що купує послуги». 85% міленіалів назвали себе пацієнтами, а не споживачами, хоча молодші люди більше схилялися до споживчої точки зору на медичне обслуговування. Враховуючи цю демографічну схильність, це стало важливим напрямком для подальшого дослідження та набуття досвіду(див. нижче).

Елементи дизайну для покоління міленіалів

Телемедицина
● E-кіоск
● Wi-Fi та відео моніторинг
● Особистий електронний кабінет пацієнта
● Підтримка колл-центрами
● Технологічна інтеграція та мобільна фурнітура
Простори для покращення здоров’я
● Відкрита офісна зона
● Готельні палати
● Зони відпочинку
● Близькість до медичних спеціалістів
● Окремі зони для пацієнтів та персоналу
● Цифрова інтеграція
Благополуччя населення
● Консультаційні кабінети
● Громадські сади
● Послуги сервісу в одному місці (точці)
● Близькість до оздоровчих та реабілітаційних послуг
● Участь громади у покращенні послуг
Роздрібні послуги
● Модульність та макетування
● Заводське виготовлення
● Елементи гостинності та брендинг
● Адаптивне повторне використання торгових точок

Нанда каже, що ще один дивовижний результат опитування полягав в тому, що навіть у нинішню пору цифрових та інформаційних технологій, 55% населення заявили, що краще будуть довіряти відгукам про медичні послуги отримані від інших людей, ніж матеріалам, які вони прочитали в Інтернеті; «Це має сенс, з огляду на зростання соціальних мереж, де онлайн-інформація опосередковується через наші соціальні кола», – зазначає Нанда.

62% нового покоління стверджують, що вони задовольняють свої потреби в медичних послугах, і також хочуть мати хороший догляд та сервіс; лише 52% населення бебі-бумерів зазначили, що хороший сервіс так само важливий, як і задоволення їхніх потреб у медичній допомозі. 54% міленіалів говорять про свої смартфони як життєву необхідність, а не просто як інструмент для спілкування, і вони бажають використовувати їх для доступу до медичних послуг.

Коли респондентів попросили оцінити фактори, які б змусили їх обрати ту чи іншу клініку, три основних відповіді були такі: широкий спектр надання медичних послуг, загальна чистота і особиста гігієна, а також послуги діагностики в лікарні.

Опитування також розглядало фактори пов’язані із задоволенністю пацієнтів, виявляючи, що потреби для міленіалів задовольнити трохи складніше, ніж для покоління бебі-бумерів. Було встановлено, що основними показниками для повторного відвідування клініки і отримання медичної допомоги є загальне задоволення клінікою, включаючи час очікування і якість обслуговування, подальший догляд та використання інтернету в рамках медичного сервісу.

Прототип клініки, розроблений компанією HKS Inc., демонструє концепцію очікування, схожу на Genius Bar від Apple

Оцінюючи список факторів, які зробили б клініку більш привабливою для повторного відвідування, міленіали в якості трьох найбільш пріоритетних показників відмітили чистоту і особисту гігієну, прийом з менш ніж 30-хвилинним очікуванням та візит на огляд в той же день коли пацієнт на нього записався.

На відміну від покоління бебі-бумерів, які сконцентрувалися на цих перших трьох основних атрибутах, мілленіали додавали до медичного сервісу більше факторів. Вони відмічали заспокійливе середовище; доступ 24/7; онлайн реєстрації; присутність природного світла та види на природу; віртуальний або відео доступ до віддаленого спеціалста; фітнес, оздоровчі та роздрібні послуги; мобільні додатки для призначення зустрічей та спостереження медичної інформації; і присутність спа процедур.

 

“Люди просто хочу більше”, говорить Нанда. “Вони мають вищі стандарти та критично приймають рішення. Таким чином, ми даємо їм чистоту, ефективність та покращений догляд, який перевершує очікування. Для покращення цього нам потрібно краще розуміти їхні потреби і підвищити планку стандартів для нашої галузі».

Велика можливість підключення

Досвід медичного обслуговування тепер повинен поширюватися на різні параметри. Райан Халлінгер, партнер AIA в офісі архітектурної фірми NBBJ в Колумбусі, штат Огайо, говорить: «Раніше ми були дуже зосереджені на лікарні, як на місці для надання допомоги, а тепер допомога надається в самих різних умовах середовища ». Сьогодні сюди належать лікарні; центри амбулаторної допомоги; роздрібні магазини, такі як аптеки; програми оздоровлення на робочому місці; і пристрої для моніторингу стану здоров’я та фітнесу.

“З приходом нового поколінням, очікується, що надання медичних послуг відбуватиметься в різних середовищах. Це дуже важливий для нас момент – закінчення першості лікарні, як первинного осередку надання медичних послуг “, говорить Халлінгер. “Але навіть в рамках дизайну лікарні, стоїть питання, як можна змінювати оглядовий кабінет або процедурну кімнату для мінливих потреб міленіалів”, – додає він.

Як зазначено в звіті «Clinic 20XX», однією з потреб людей являється зв’язок з технологіями та безпосередній зв’язок і з іншими людьми.

«На сьогоднішній день, пацієнти очікують, що нові технології будуть повністю інтегровані в систему охорони здоров’я, і таким чином вони зможуть більш ретельно стежити за своїм лікуванням, та безпосередньо брати в ньому участь», говорить Керіанн Грем. За її словами, онлайн-реєстрація, цифрові реєстраційні кіоски та комп’ютерні дисплеї, дозволяють пацієнтам і опікунам переглядати та обговорювати інформацію про стан здоров’я пацієнта. Це є важливим фактором для позитивного досвіду пацієнтів.

«Технології які інтегровані в архітектуру та дизайн, являються одним суцільним рішенням для розширеного досвіду». Перед початком будівництва будівлі, дизайнери повинні планувати, що станеться як в цифровому, так і в фізичному просторі.

“Конструктивно, технології повинні бути гнучкими, все має бути пов’язано між собою. Між зв’язками, ми маємо на увазі фізичний зв’язок для людей в середині простору, і цифровий зв’язок за межами середовища» розповідає Нанда.

Дизайн повинен забезпечувати відчуття місця, де вони отримують безперервну медичну допомогу. Це важливо для того, щоб пацієнти відчували безпосередній зв’язок з персоналом та опікунами. Незалежно від того, знаходяться люди в стаціонарі, амбулаторії або на домашньому лікуванні з опікунами, вони повинні розуміти де вони знаходяться і хто про них буде піклуватися. “В якому б середовищі не знаходилися пацієнти, вони повинні відчувати себе як вдома”, говорить Нанда.

Люди також цінують особисті зв’язки. “Ідея перебувати в громаді, бути віртуально чи фізично пов’язаним з родиною та друзями ”є важливим критерієм для міленіалів, вважає Халлінгер. Проекти, що дозволяють сім’ям бути разом з пацієнтом під час перебування в лікарні, допомагають задовольнити дану потребу.

Наприклад, проект компанії NBBJ «Дитячий клінічно – хірургічний центр» м. Сіетл (штат Вашингтон) пропонує оптимізований потік пацієнтів із наркозних кімнат, які знаходяться перед операційною кімнатою, щоб батьки могли залишатися зі своїми дітьми якомога довше до операції – навіть якщо проводиться введення наркозу. Завдяки ефективному та функціональному дизайну, в лікарні не потрібні великі зони очікування.

Дизайнери компанії NBBJ розробили концепцію кімнати для пацієнтів, яку можна переобладнати протягом дня, щоб забезпечити необхідною фурнітурою для роботи, сну і сімейного відпочинку з технологічною підтримкою. (див. зображення нижче)

 

Компактна концепція

Дизайнери компанії NBBJ розробили концепцію палати для пацієнтів, яка поєднує ідеї віртуального та особистого зв’язку з ефективністю та гнучкістю дизайну мікро-квартир. Стіну кімнати можна переобладнати протягом усього дня, щоб забезпечити пацієнта необхідною фурнітурою для роботи, сну та сімейного відпочинку. Технологія в приміщенні підтримує консультації по догляду (особисто та віртуально), також навчання пацієнтів, розваги та Інтернет.

Концепт кімнати був розроблений в рамках ініціативи з перетворення медичних приміщень, для кращого догляду за конкретними групами поколінь. Халлінгер стверджує, що при дослідженні дизайну та ідей, які приваблюють людей, дизайнери виразили ідею створення мікро-квартир. «Не тому, що ми завжди прагнемо зробити кімнату пацієнта схожу на будинок – я думаю, що це кліше, яке ми давно подолали. Але це був один конкретний випадок, коли з’явилися деякі ідеї про те, як живуть міленіали, та як ця ідея може бути перенесена на медичний простір», – пояснює Халлінгер.

За словами Халлінгера, команда виявила, що концепції гнучкості і трансформації перетинаються з культурою міленіалів – орієнтація на економіку, робити більше з меншими витратами та можливість творчо трансформувати простір. «Ми думали, що цей дизайн буде досить чутливим, та буде відповідати певній демографічній групі», – говорить він.

Дизайн надає відчуття комфорту та затишку, і також орієнтований на покоління бебі-бумерів. «В основі цієї кімнати пацієнта лежать ідеї, що передають ці відчуття набагато краще, ніж звичайна кімната для пацієнтів», – каже Хуллінгер.

Концептуальна кімната має достатньо простору для розміщення габаритного ліжка інтенсивної терапії. Дизайн перетворює 20-30% площі підлоги, яка часто залишається невикористаною в універсальній кімнаті, в зону роботи та відпочинку.

Компактна конфігурація кімнати має вбудований диван для комфортного розміщення членів сім’ї, та місце для зберігання особистих речей під ним. Дана концепція забезпечує достатній простір для консультацій та маніпуляцій. Великий відеоекран на стіні використовується для телемедицини, або для відображення інформації про стан здоров’я пацієнта.

“Ви можете встановити відеоекран для клінічних цілей: дані про пацієнта, консультації, відеоконференції з лікарями в усьому світі, але також можливо переключити екран на розважальний контент. І я думаю, що це дійсно важливий пристрій для людей – вміння адаптувати приміщення до власних потреб “, – говорить Халлінгер.

Якщо ліжко для інтенсивної терапії не передбачається, можна витягнути із стіни подвійне ліжко для членів сім’ї. Якщо ліжко прибране, інша функція дозволяється розмістити робочий стіл, за яким може поміститися до чотирьох дорослих людей.

Грем розповідає: “Коли ми аналізували мікро-квартиру, ми бачили, що це не один об’єкт, це багато дрібних речей які доповнюють одне одного протягом всього дня. Тому, коли ми міркували про функції палати для пацієнтів, почався діалог про можливість розміщення членів сім’ї в палаті, для подальшого догляду». Нажаль фізичний простір не завжди дає можливість для сімейного повноцінного догляду в палаті, додає вона.

Врахування потреб сім’ї при проектуванні кімнат для пацієнтів дозволяє персоналу сконцентруватися на висококваліфікованому догляді, а не витрачати час на виконання невеликих маніпуляцій, які можуть виконати члени сім’ї, зазначає Халлінгер.

Щоб все максимально спростити для пацієнта та персоналу, робоча стінка спроектована таким чином, що легко змінюється її конфігурація за допомогою лише однієї руки. Також в неї можливе встановлення ультрафіолетової лампи, для дезінфекції кімнати. «І оскільки кімната побудована на універсальному модулі, вона може перетворитися зі звичайної палати пацієнта в палату для екстреної допомоги або в палату інтенсивної терапії за лічені хвилини, а не за допомогою ремоделювання», – каже Хуллінгер.

Історично склалося так, що кімнати для пацієнтів були спроектовані з урахуванням ергономіки і операційної ефективності, зазначає він. Оскільки присутність членів сім’ї почала формувати певний дизайн кімнати, сімейний досвід часто враховувався при проектуванні, який раніше ґрунтувався тільки на досвіді і ефективності персоналу. «Те, що ми намагаємося зробити тут, – це зламати цю парадигму, щоб ці речі працювали разом більш інтегрованим чином», – говорить він.

Витримуючи зміни

За словами Нанди, спроба визначити, як виглядатиме клінічне майбутнє є складним питанням для установ, тому що демографія, технології, протоколи догляду і політика змінюються дуже швидко, а установи повинні залишатися на місці і протистояти цим змінам. «Це одна з причин, чому ми говоримо про клініку 20XX замість 2020 року або 2040 року. Ми повинні бути готовими до змін і майбутнього. ”

Вивчаючи переваги кожного нового покоління, дизайнери охорони здоров’я можуть розробляти ідеї для установ, які задовольняють потреби сьогоднішніх пацієнтів, плануючи при цьому зміни для майбутнього. У міру розвитку покоління міленіалів, як наступної великої демографічної хвилі для країни, їхні уявлення про досвід охорони здоров’я, ефективність та зв’язок – це лідируючий дизайн об’єкта для майбутнього.

 


Залишити коментар


logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.