Проектування вестибюлів громадських будівель для запобігання поширенню коронавірусу

Безконтактні рішення та очищувачі повітря сприяють профілактиці інфекцій на робочому місці

ДЖ. КЕВИН ХЕЙНЛІ, AIA, КЕРУЮЧИЙ ДИРЕКТОР LEED, ДИРЕКТОР GENSLER

Вестибюль Gensler’s Denver. Фото: надано Gensler

У той час як уряд і чиновники охорони здоров’я намагаються розробити вакцину для COVID-19, ми розробляємо стратегії, які можуть допомогти в запобіганні поширенню всіх вірусів на сучасному робочому місці. Люди проводять до третини свого життя на роботі, більшість з них працюють в офісних будівлях. Якби ці будівлі були попередньо спроектовані з усіма особливостями, які могли стримувати поширення інфекційних захворювань, то умови для оздоровлення людей могли б бути кращими.

Більшість людей входять в офісну будівлю через вестибюль – ми розглядаємо цей простір як першу лінію захисту в запобіганні поширенню інфекційних мікробів. У деяких будівлях вже є такі елементи, як захисні килими і вентиляційні решітки на вході, які можуть видаляти забруднення на взутті людей. Які ще стратегії дизайну слід враховувати при проектуванні будівлі? Ось деякі міркування з приводу охорони здоров’я, які власники і забудовники повинні враховувати при проектуванні або ремонті будівель:

1. ПОКРАЩЕННЯ ЯКОСТІ ПОВІТРЯ
У більшості офісних будівель, повітря в приміщенні складає близько 25% зовнішнього повітря. Інша частина повітря рециркулюється і фільтрується, що означає, що його вже вдихали інші люди. Згідно даним Агентства з охорони навколишнього середовища, якщо повітря в приміщенні не регулярно змінювати, то воно може містити більше забруднюючих речовин, ніж зовнішнє повітря . Системи природної вентиляції – це ефективний спосіб позбутися поганого повітря. У приватних офісних приміщеннях забруднюючі речовини, в тому числі бактерії, можуть швидко накопичуватися, тому експерти рекомендують робити не менше чотирьох повітрообмінів на годину . На жаль, впровадження систем природної вентиляції для великого офісного приміщення не завжди практично, хоча наприклад, The Tower at PNC Plaza в Піттсбурзі, розташована в такому місці, де природна вентиляція має сенс більшу частину року.

З іншого боку, вестибюлі офісних будівель складають лише невелику частину займаної площі, і вони ідеально підходять для інтеграції стратегій природної вентиляції. Як і у перехідних просторах, у вестибюлі можуть працювати механічні системи вентиляції, ізольовані від решти будівлі. Відкриті загальні зони з інтенсивним рухом людей, також можуть створити ідеальне середовище з застосуванням природного середовища – наприклад стіни оздоблені рослинністю, які органічно фільтрують повітря і виробляють кисень для приміщень. Ще краще, якщо сонячне світло може бути додане в приміщення з перебуванням людей, тому що ультрафіолетові промені дають природний імпульс як рослинам, так і людям.

2. ДИЗАЙН З АНТИМІКРОБНИМИ МАТЕРІАЛАМИ
Працівники охорони здоров’я нагадують, що миття рук і використання дезінфікуючих засобів для рук є кращими способами захисту від поширення мікробів, і вони рекомендують утримуватися від форм прямого контакту, наприклад рукостискання. Також є необхідним переробити дизайн інтер’єру, щоб звести до мінімуму контакт зі спільними поверхнями, такими як двері, меблі, та всі інші оздоблення інтер’єру і поверхні, до яких ми торкаємося протягом робочого дня.

Сучасні виробники вже впроваджують антимікробну технологію в елементи дизайну інтер’єру, включаючи змішувачі, віконні штори, фарбу і дверну фурнітуру – застосовуючи спеціальні матеріали, які захищають покриття від розмноження бактерій. Ці типи матеріалів популярні в секторі охорони здоров’я, зокрема, матеріали для покриття підлоги з дезінфікуючими властивостями. Будівельники офісних будівель могли б модернізувати існуючі лобі з подібними ідеями.

3. ВИКОРИСТАННЯ АВТОМАТИЗАЦІЇ І ГОЛОСОВИХ КОМАНД ДЛЯ ОБМЕЖЕННЯ КОНТАКТУ З ШКІРОЮ
Голосові помічники Amazon, Apple і Google змінили нашу взаємодію з технологіями в штучному середовищі. Крім того, інструменти для голосових команд можуть допомогти в розробці стратегій проектування, які зводять до мінімуму необхідність безпосереднього дотику до дверного обладнання, кнопок виклику ліфта, тощо. Застосування засобів автоматизації та голосового управління в будівлях, може миттєво мінімізувати точки дотику з різними поверхнями і таким чином обмежити ймовірність контакту з мікробами. Керівники різних типів будівель можуть також розглянути можливість зменшення контакту з поверхнями шляхом встановлення інтелектуальних штор на вікнах, які активуються за допомогою технології відстеження сонця, системи освітлення, що використовують сенсор для регулювання яскравості відповідно до часу доби, та автоматичні кулери води.

У той час як безконтактні унітази і змішувачі з сенсорами були звичайним явищем у вбиральнях офісних будівель протягом багатьох років, можливо двері з автоматичним і голосовим управлінням також можуть стати більш стандартизованими на входах в будівлі. Іншим рішенням може стати розробка проходів без улаштування дверей, яка спирається на інтуїтивно зрозумілий спосіб пошуку співробітників або відвідувачів по офісній будівлі. Розглянемо наприклад туалети в аеропортах, де багато з яких вже пропонують навігацію без улаштування дверей починаючи від самого входу в будівлю. Ця стратегія додає фактор зручності для людей, які несуть багаж, і також значно зменшує необхідність торкатися сторонніх предметів, таких як дверні ручки, які можуть передавати бактерії або віруси.

4. ІНТЕГРУВАННЯ СЕНСОРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ МОНІТОРИНГУ ВІДВІДУВАЧІВ
Інфрачервоні системи скринінгу на лихоманку (IFSS) були вперше застосовані під час спалаху атипової пневмонії в 2003 році і тепер це головний предмет для перевірки пасажирів літаків на наявність коронавірусу. Така ж система моніторингу може незабаром бути інтегрована в офісні приміщення та вестибюлі будівель. Відвідувач, який прибуває в офіс для зустрічі, може бути перевірений на підвищену температуру тіла перед входом безпосередньо до офісу. При виявленні лихоманки, відвідувача переводять в карантинну кімнату за межами вестибюля в якості запобіжного заходу. Там вони зможуть долучитися до переговорів віддалено за допомогою відеоконференцій і не ризикувати поширенням потенційного захворювання по всьому приміщеню. З початку спалаху коронавірусу виробники передового обладнання для скринінгу на лихоманку, деякі з яких можуть виявляти перепади температури шкіри всього лише в 0,2 градуса, повідомляють, що зростає попит з боку операторів аеропортів, торгових центрів, готелі і військових об’єктів.
Так як середньостатистична людина проводять в приміщенні понад 90% свого часу, включення дизайнерських рішень, які будуть сприяти створенню більш здорового середовища в будівлі, може зробити істотний вплив на їх благополуччя. Звіт організації EPA показав, що установка систем призначених для поліпшення якості повітря в приміщеннях, може привести до підвищення продуктивності, скорочення робочих днів і економії витрат на медичне обслуговування. Роблячи кроки по створенню більш здорового середовища та обмеження можливостей для передачі вірусів і бактерій, власники компаній можуть створити здорове середовище людям на робочих місцях.

Щоб дізнатися більше про те, що ви можете зробити, щоб захистити себе і своє робоче місце від коронавірусу, відвідайте сайт Всесвітньої організації охорони здоров’я і Центр по контролю і профілактиці захворювань США, де можливо ознайомитися з рекомендаціями щодо зниження поширення вірусу.

Ознайомитися з оригіналом статті ви можете ТУТ


Залишити коментар


logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.