Деконтомінація та повторне використання масок FFP

logo.png
Заява Німецького товариства з постачання стерильних товарів (DGSV) про «обробці» захисних масок в контексті «пандемії COVID-19» для повторного використання, з посиланням на публікацію документа «Шаблон для кризового персоналу федерального уряду / Використання захисних масок в медичних установах» від 1 квітня 2020 року. (Посилання на документ PDF)

Через наявність вузьких місць із захисними масками FFP2 і FFP3 распіратори, а не медичні маски) в системі охорони здоров’я, існують різні неконтрольовані сценарії підготовки захисних масок всіх типів в медичних установах до повторного використання. На цьому тлі для захисту персоналу та захисту пацієнтів дуже важливо розробити безпечні, регламентовані і документовані інструкції з підготовки одноразових захисних масок в медичних установах. Слід підкреслити, що такий вихід слід розуміти тільки як «ultima ratio». По суті, ціль повинна полягати в тому, щоб забезпечити достатньо підходящих захисних масок для співробітників, які в будь-якому випадку піддаються ризику.
Наведена публікація і численні запити від клінік, відділень обробки медичних виробів та медичної практики щодо реалізації цієї інформації вимагають спеціалізованих консультацій з фахівцями.  

Знезараження масок FFP сухим жаром при температурі 65 – 70 ° C / 30 хв не є практичним, гігієнічним і безпечним методом навіть для надзвичайної ситуації коронного кризи. Німецьке товариство постачання стерильних товарі (DGSV: www.dgsv-ev.de/stellungsnahme/) рекомендує стерилізацію парою з фракційним вакуумним процесом при 121 ° C / 20 хв.


Зверніть увагу на наступні зауваження, що стосуються знезараження масок FFP:
1. Запитайте виробника маски/распіратора, чи можна виконати повторну обробку відповідно до навдених тут рекомендацій (ознайомтесь з інструкцією маски чи распіратора) 
2. Оберніть маску перед стерилізацією в упаковку для стерилізації.
3. Виконайте стерилізацію парою в програмі Gentle Program при 121 ° C / 20 хв.
4. Вийміть маску з упаковки зазадалегідь продезінфікованими руками в кімнаті дезактивації.
5. Підготуйте документацію для конкретної клініки та схвалення простерилізованої партії.
6. Перед використанням, будь ласка, перевірте захисні маски на предмет пошкоджень, деформації клапана і можливості використання елементів фіксації. Якщо ви помітили порушення, маску потрібно викинути.

В інших європейських країнах, наприклад, в Австрії, ефективність стерилізації паром із захисними масками була підтверджена відповідними дослідженнями. На веб-сайті Федерального міністерства праці, сім’ї та молоді Австрії в постанові від 24 березня 2020 року вказані правила і інформація про можливості переробки респіраторних масок (//www.bmafj.gv.at/Services/News/Coronavirus/. FAQ- Arbeitsnehmerschutz.html).
Ключове повідомлення указу полягає в тому, що «одноразова стерилізація парою при 121 ° C не суттєво знижує здатність фільтруючого матеріалу відділятися від респіраторів без фільтра. Результати показують, що процес стерилізації, використаний для переробки респіраторів FFP2 без клапана, пройшов успішно. У порівнянні з респіраторами FFP2 без клапана протестовані зразки, стерилізовані паром, не показали негативних відхилень або навіть поліпшень щодо утримування виміряних частинок. Результати стерилізованої паром маски FFP2 з перевіреним клапаном показали кілька гіршу затримку в порівнянні з маскою FFP2 з клапаном, коли вона була новою. Гігієнічна безпеку для обох типів була також визначена експертними висновками “.


У наступному постанові Федерального міністерства праці, сім’ї та молоді від 31 березня 2020 року вказана процедура «переробки респіраторних масок роботодавцем (наприклад, лікарнею, іншою установою)» ( //www.arbeitsinspektion.gv .at / Gesundheit_im_Betrieb / Gesundheit_im_Betrieb_1 / Atemschutz_PSA. html). Серед іншого, робиться посилання на список процедур Австрійського управління по озброєнню і оборонної техніки (ARWT): «Распіраторні маски, які були відремонтовані з використанням процедури, включеної в список … тому підходять і можуть бути надані без додаткових доказів» ( / /www.bundesheer.at/organisation/beitraege/arwt/atemschutzmasken/wamch.shtml).


У списку названі типи масок, які пропонують можливість повторної обробки. Для усіх типів масок і різних виробників завжди необхідно перевіряти можливість заміни клапана, носової обв’язки і зв’язок, перш ніж стерилізація буде визначена як «процес обробки». При використанні масок FFP 2 і 3 герметичність функції клапана і щільне облягання обличчя, повинні завжди перевірятися користувачем перед повторним використанням після обробки.

Рекомендована процедура DGSV eV
Заходи застосовуються тільки
• якщо распіратори і захисні маски недоступні в достатній кількості 
• до кінця “пандемії COVID-19”
• якщо увесь ланцюг підготовка, транспортування, забезпечення якості були узгоджені в рамках плану інфекційного контролю та гігієни (наприклад, рішення комісії санітарно-епідеміологічного контролю відповідно до регіональних правил гігієни), а потім прийняте за наказом керівництва лікарні

Рекомендації по дезактивації, в цій публікації, не належать до «повторної обробки» медичної маски (Mund-Nasenschutz MNS).

…публікація доповнюється 

 

Коментар МК: На додаток до цієї публікації, будь ласка, дотримуйтесь наших національних стандартів, норм і правил.

 

logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.