ФОТО-ТУР: Лікарня психологічного здоров’я АДАМАНТ

1_1-1200x801.jpg

 

Текстовий опис надано архітекторами компанії “Сена дизайн”. 

АДАМАНТ – це лікарня психологічного здоров’я, яка розташована в центрі Парижу. Подалі від звичайних рекреаційних зон і місць догляду під захистом, ця будівля пропонує пацієнтам відкритий простір, який більше схоже на студії художників, ніж на лікарню. Це великий будинок, який колишеться на річці Сієн.Медична програма лікарні полягала у розробці набору «терапевтичних майстерень» та приміщень команди з лікування. Ціль денної лікарні психологічного здоров’я полягала в тому, щоб максимально скоротити важкі періоди госпіталізації для пацієнтів, які страждають дуже різноманітними розладами. Ґрунтуючись на програмі творчих майстерень (гончарство, музика, малювання і т.д.), заклад хотів запропонувати простір, в якому пацієнти хотіли б залишатися і продовжували лікування – необхідна умова для їх реінтеграції в соціальну сферу.

6
5
8
9
11
7
10
1
2
3
4


Мова йшла про будівництво розумного будинку, який перетворює повсякденну рутину в об’єкт для обміну новими знаннями і навичками. Наприклад, сталеві стіни, всередині будівлі залишилися недоторканими, щоб показати лінії і анотації зварювальних робіт. На етапі будівництва робітники, пацієнти та персонал, що забезпечує догляд, зустрілися, щоб обговорити методи будівництва та еволюцію будівлі. Сенсом цього було те, що кожен зміг внести свій вклад в розробку лікарні. Залишаючи чорнові сліди своєї роботи, заморозити тим самим свою присутність у закладі, створити нові сенси та спадковість.

Атмосфера будівлі. Підхід полягав в тому, щоб спроектувати будівлю, яка надає значення для найбільш поширених повсякденних справ, зробивши їх більш захопливими. Погодні умови, такі як дощ, сонце чи вітер, стають свого роду фестивалем – коли вода проникає в серце будівлі, відблиски світла на річці перетворюються на незвичайну гру тіней та вогнів, яку можна спостерігати за рухомими віконницями, а човни які пропливають поблизу, викликають заспокійливе гойдання будівлі.

Відкрита будівля та фасади. Адамант підтримує привілейоване відношення до навколишнього середовища. Екстер’єр з мостиками від причалу зі сторони балконів у поєднанні з прозорістю ротонди виражають відкритість лікарні. Робота на фасадах полягала в рівномірному використані деревини для модульних рухомих ставень. Внутрішня і зовнішня атмосфера може змінюватися в залежності від часу доби, контролюючи при цьому світло в приміщеннях. Нахил дерев’яних планок дозволяє відбивати відображення води у внутрішній простір лікарні.

Домашній затишок проти інституційності: від масштабу до симетрії. Якість простору в приміщеннях є важливим фактором, що спонукає пацієнтів залишитися і продовжити лікування. Це відбувається за рахунок внутрішнього оздоблення просторів, що супроводжується кропіткою роботою в масштабі, щоб створити домашню атмосферу. Майстерні художників, приміщення для терапії та зустрічей в основному зроблені з натуральних матеріалів, таких як дерево. Присутність дерева з приємним відображенням води в приміщеннях, підсилюють теплу і домашню атмосферу. Світло, що оптимально розподіляється в приміщенні, підсилює цей ефект. Робота над симетрією будівлі, спрямована на матеріалізацію її інституційної величини, дозволяє будівлі висловити свою відкритість для громади.

Проектна інформація:

  • Місцезнаходження: Париж, Франція
  • Архітектори: Сена Дизайн
  • Рік: 2019
  • Фотограф: Серхіо Грація
  • Виробники: AutoDesk , ERMHES
  • Замовник: Лікарня Esquirol, Париж

Залишити коментар


logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.