Все про потоки: вдосконалення стерильної обробки інструменту в хірургічному центрі

0cf2480e1ae3dd9d6ff9780ba4258a7b.jpg

Автор: Катя Лу | Array Architects

При необхідному хірургічному втручанні, кожен з нас сподівається вийти за двері клініки без інфекційного зараження. На жаль, випадки інфікування в медичних установах все ж трапляються, і можливості для збільшення захворюваності зростають з ростом кількості амбулаторно – хірургічних центрів (АХЦ).

Часто АХЦ є багатопрофільними, які зосереджують увагу на підвищенні ефективності догляду за допомогою гнучкого використання простору та ресурсів. По мірі зростання різноманітних захворювань, наприклад такого як токсичний синдром переднього сегмента (ТСПС), який спалахнув протягом останнього десятиліття та виникає все частіше, зростає складність та різноманітність пропонованих хірургічних послуг. Однак, суттєві заходи щодо зменшення ризиків, витрат та покращення якості медичного обслуговування можуть бути реалізовані з прийняттям “процесно-орієнтованого” проектування та планування, незалежно від розміру та бюджету проекту.

Нещодавно компанія «Array Architects» працювала з медичною службою, щоб оновити існуючий АХЦ, який потребував підвищення ефективності та покращення результатів роботи. Цей конкретний АХЦ є частиною амбулаторного медичного центру з безліччю спеціальних служб і вже понад 30 років обслуговує групу багатопрофільних клінічних та лікувальних закладів. Амбулаторно-хірургічний центр був готовий прийняти новітні галузеві рекомендації та найкращі практики.

Разом з проектуванням додаткового процедурного кабінету офтальмологічного профілю, ще одним із головних пріоритетів проектування була модифікація центрального стерилізаційного відділення (ЦСВ), що включало безпечну обробку інструментів для лікування очей. Згідно рекомендацій Американської академії офтальмології і Американського товариства з лікування катаракти та рефракційної хірургії, інструменти для лікування очей слід очищати окремо від загальних хірургічних інструментів, щоб знизити ризик виникнення спалахів ТСПС.

Що стосується проектів реконструкції, то на першому місці тут стоять традиційні обмеження, такі як займана площа, бюджет, оперативна ефективність і активний графік. Первинна оцінка умов показала, що відсутність фізичного поділу площі призвело до численних можливостей перехресного забруднення. На сьогоднішній день медична служба/лікарня успішно впоралися з множинними ризиками, використовуючи при цьому посилений процедурний контроль. Для максимально ефективного використання переваг останніх рекомендацій пропонується переглянути планування та дизайн існуючого ЦСВ, без створення додаткового ЦСВ. Для цього залучають клінічну групу в процесно-орієнтований підхід, заснований на оцінці ризиків.

Не надто забруднені деталі

Сучасна стерилізація інструментів, як правило, виконується в кілька етапів, в трьох різних областях: брудна робоча зона, чиста робоча зона та стерильне зберігання. Забруднені інструменти звозять до брудної робочої зони для знезараження. Тут інструменти сортують, миють та чистять вручну або механічно, і якщо необхідно – дезінфікують. Потім чисті інструменти перевіряються і збираються в набори для підготовки до стерилізації. Упаковані інструменти піддаються процесу стерилізації для знищення шкідливих мікроорганізмів. І завершальним етапом, стерильні пакети інструментів переносяться в стерильні складські приміщення для зберігання та видачі. Кожен інструмент обробляється лінійним шляхом від забрудненого до чистого, а потім стерильного, але на кожному етапі використовується різноманітне обладнання, яке відповідає потребам окремих інструментів.

Оскільки робочий процес обробки інструментів вивчався на прикладі даної амбулаторії, було виявлено те, що переважна більшість інструментів потребує однакових шляхів обробки. Після сортування, всі багаторазові інструменти були вручну промиті в очисних раковинах, в якості першого етапу обробки, а потім піддані подальшому очищенню або дезінфекції в одній з трьох машин. У чистій робочій зоні всі інструменти, що вимагають стерилізації, були перевірені і запаковані. Перед зберіганням, вони були стерилізовані в парових або плазмових стерилізаторах. Хоча в цьому конкретному відділі не так багато обладнання, діаграма робочих процесів виділила декілька потенційних ризиків у підході до стерильної обробки, які можна було б усунути. До них відносяться:

1. Відсутність поділу між офтальмологічними інструментами та загально-хірургічними;
2. Бризки води під час ручного очищення становлять найбільший ризик забруднення;
3. Інструменти мають перехресний потік в зоні знезараження.

Існуюча схема робочого процесу стерилізації

Було також виявлено, що офтальмологічні інструменти йдуть окремим шляхом обробки лише в області дезактивації, де інструменти найбрудніші. Якщо на них буде попадати бруд з інших інструментів, то якість самого інструменту постраждає.

Завдяки чіткому розумінню детального робочого процесу цього відділу, команда змогла швидко створити схему покращення робочого процесу. Дана схема ілюструє, як обмежене розділення і правильне розміщення раковин для очистки при дезактивації можуть створити ефективний і безпечний робочий процес. У такій концепції, офтальмологічні інструменти завершують весь двоетапний процес ручного й ультразвукового очищення, з мінімальним ризиком перехресного забруднення. Після очищення всіх інструментів, вони перевіряються, упаковуються і стерилізуються разом зі всіма інструментами, що забезпечує максимальну ефективність персоналу і устаткування в чистій робочій зоні відділу.

Нова схема робочого процесу

Після отримання інформації від усіх зацікавлених сторін, робоча група працювала разом над розробкою детального плану з використанням фактичних специфікацій обладнання та розмірів об’єкта. Персонал лікарні був вражений цією ідеєю, оскільки бажаний поділ між загальним та офтальмологічним інструментом не мав ніякого негативного впливу на робочий процес та операції. Команда закладу була повністю задоволена результатом, який відповідає всім стандартам, економлячи при цьому значні кошти на будівництво та реконструкцію.

Маленькі кроки можуть зробити великий вплив

Дизайн для закладів охорони здоров’я, будь то багатопрофільна лікарня чи поліклініка, призводить до довгострокових і щоденних перемін. Для архітекторів і дизайнерів більш важливо уважно прислухатися до потреб клієнтів і розуміти майбутні перспективи. Тільки тоді ми зможемо відкрити для себе великі можливості для покращення результатів роботи. Навіть незначний проект реконструкції закладу, може надати значні можливості для повторного поліпшення клінічних операцій та безпеки, а також підвищити рівень задоволення пацієнтів.


Залишити коментар


logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.