Проектування медичного закладу для наступної пандемії

.-1200x800.jpg

«Планування з метою – це ключ до готовності» – стверджує компанія Eppstein Uhen Architects, автор посібника.

Джон Коулфілд, старший редактор.

Здійснення кращого використання паркувальних місць для регулювання того, хто входить до медичного закладу є одним із факторів контролю поширення інфекційних захворювань, який міститься в новому посібнику, виданий архітектурною фірмою EUA. Зображення: EUA.

Eppstein Uhen Architects (EUA) випустила посібник на 16 сторінок, що включає обговорення проектування медичних закладів при пандемії. Документ фокусується на 4 цілях:

1. Скорочення кількості пацієнтів при відвідуванні закладу з специфічним фокусуванням на телемедицину, планування і проектування простору, а також тестування проїзду. Наприклад, в посібнику вказані умови для скорочення кількості пацієнтів, що передбачає використання паркувальних місць для керування людьми, які будуть заходити до будівлі. В ньому рекомендовано одну точку входу та виходу, контрольований робітниками пункт, щоб направляти та слідкувати за пацієнтами (за допомогою технології смартфонів) та сервіси для проїзду до аптек та лабораторій.

Посібник звертає особливу увагу на важливість варіантів проїзду для контролю тих осіб, хто буде заходити до медичного закладу.

2. Ізоляція інфікованих пацієнтів та як підготувати вестибюлі, входи, кімнати очікування та зони рецепції.

Посібник рекомендує мати більші вестибюлі, щоб забезпечити більшу функціональність та розмістити більше обладнання для вимірювання температури, забезпечення дистанції між пацієнтами та вхід, до якого не треба торкатись і який оснащений місцями для дезінфікування рук та видачі масок.

Планування, за ствердженням авторів посібника, має бути здійснене з урахуванням розміщення мультифункціональної кімнати з негативним тиском поруч з місцем реєстрації для ізолювання пацієнтів з симптомами інфекційних захворювань.

Скринінг пацієнтів є обов’язковим в той час, коли вони заходять до будівлі.

3. Покращення можливостей закладу зменшити рівень поширення інфекції.

Авторами посібника зроблено специфічні рекомендації по плануванню для клінік, приймалень лікарень, відділень невідкладної допомоги, ліфтів, кімнат з управління матеріалами та вбиралень. Сортувальна зона біля вхідної двері допоможе розділити пацієнтів хворих та не хворих. Односторонній рух пацієнтів буде гарантувати, що інші пацієнти не перетнуться з потенційно хворими пацієнтами, які входять до будівлі.

Для клінік EUA пропонує «бібліотечну» модель, яка включає комунікаційні простори (наприклад, кімнати для зустрічей та групових терапій, фізіотерапій чи кімнат для відпочинку персоналу) з доступом до головного входу будівлі. Протягом пандемії комунікаційний простір повинен бути переобладнаний та слугувати для амортизації між захищеними та незахищеними пацієнтами.

Автори посібника рекомендуєють односторонній рух таким чином, щоб здорові та хворі пацієнти не перетинались.

4. Забезпечення резервного потенціалу при великому обсязі епізодів.

Посібник пропонує поради щодо розподілу інфікованих пацієнтів, забезпечення окремих входів, вентиляції (включаючи забезпечення відношення негативного тиску на інфікованій стороні блоку) та перепрофілювання місць для догляду за пацієнтами з меншою гостротою для того, щоб збільшити кількість ліжок для пацієнтів.

Ця діаграма стаціонарного відділення показує як стратегії можуть бути застосовані для розподілення неінфікованих та інфікованих пацієнтів в одній палаті.

«Планування будівлі, яка прагне повністю розглянути всі аспекти функціонування під час пандемії – це серйозний проект», зізнаються автори посібника. Тому «важливо навмисно знати про рішення, які кожна організація приймає щодо планування роботи під час пандемії для кожного проекту».

logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.