Дайджест новин за 23-30 червня

header-12-e1593696318479.jpg

Нардепи доопрацювали законопроект про управління відходами

п

Народний депутат України Олександр Маріковський повідомив про те, що Комітет з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України прийняв рішення про внесення в залу доопрацьованого Проекту Закону «Про управління відходами» 2207-1д.

“Щойно, під час перерви в пленарному засіданні, відбувся #Екокомітет, на якому було прийнято ЄДИНОГОЛОСНО рішення про винесення в залу доопрацьованого Проекту Закону «Про управління відходами» 2207-1 д та прийняття за основу!!” – написав у Facebook нардеп. Джерело.

У Могилів-Подільському медичні відходи від COVID-19 спалюють на міському сміттєзвалищі

п

У Могилів-Подільському медичні відходи, які були задіяні в процесі боротьби з коронавірсусною інфекцією спалюють на місцевому сміттєзвалищі, повідомляє Vlasno.info.

КНП “Могилів-подільська окружна лікарня інтенсивного лікування” Могилів-Подільської міської ради спалює використані в процесі боротьби з поширенням COVID-19 на місцевому сміттєзвалищі, що суперечить правилам утилізації санітарних медичних відходів. “Використані медичні маски, рукавички та халати спалюються на міському сміттєзвалищі у спеціальному контейнері”, – йдеться у листі-відповіді на відповідний запит від директора Могилів-подільської окружної лікарні інтенсивного лікування Могилів-Подільської міської ради Василя Чепелюка. Джерело.

25 червня СБУ задокументувала надання фіктивних послуг із утилізації небезпечних відходів держпідприємств та виведення коштів у «тінь»

Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора задокументувала надання державним та комерційним структурам фіктивних послуг з утилізації небезпечних відходів із виведенням коштів у «тінь».

Оперативники спецслужби встановили, що організатори оборудки уклали договори, зокрема зі структурними підрозділами держпідприємств та комунальними структурами у Києві та Одесі, які за специфікою виробляють небезпечні відходи. Зловмисники сфальсифікували фінансово-господарську документацію, адже не мали необхідних потужностей для утилізації. Значну кількість небезпечних матеріалів без відповідної переробки вивозили на звичайні звалища побутових відходів. Задокументовано, що низка підприємств, які брали участь у фіктивному підприємництві, також планували вивозити небезпечні відходи приватних лікувальних установ, у тому числі медичних матеріалів СОVID-19. Детальніше за посиланням.

У Дніпрі показали поводження з відходами перед утилізацією (відео)

п

Демонструє поводження з медичними відходами перед утилізацією Євгенія Нороха – процедурна медична сестра КНП «Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги 3» ДМР. Відео у посиланні.

Куди рухатися: представлено звіт міжнародного аудиту у сфері поводження з відходами

п

Вищі органи аудиту Молдови, Сербії й України представили в Рахунковій палаті України спільний звіт про результати міжнародного аудиту у сфері поводження з відходами та їх видалення. Про це стало відомо з допису голови Держекоінспекції Андрія Мальованого у Facebook.

За його словами сміттєзвалища й полігони в Україні займають понад 9 тисяч гектарів. Це площа цілого міста Кременчук Полтавської області або міста Хмельницький. З них третина не відповідає нормам екологічної безпеки. “Майже 22% населення не охоплені послугами вивезення побутових відходів. Тобто щороку понад 3 млн тонн побутових відходів засмічують довкілля, утворюючи несанкціоновані звалища. Лише 3-10% відходів передається на заготівельні пункти вторинної сировини на подальше перероблення”, – ідеться у дописі. Джерело.

Олексій Чернишов увійшов до складу Координаційної ради з реалізації програми “Велике будівництво”

Президент України Володимир Зеленський постановив створити Координаційну раду з реалізації програми «Велике будівництво» як консультативно-дорадчий орган при Президентові України. Про це йдеться в Указі №246/2020 від 23 червня 2020 року.

До складу Ради увійшов Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. «Мінрегіон зі свого боку контролює виконання цієї програми 24/7. Працює мобільна група фахівців, які інспектують щотижня окремі області щодо якості та темпів реалізації цих проєктів. Ми контролюємо процес, і я впевнений, що програма буде виконана в строк», – зазначив Міністр. Джерело.

“Велике будівництво” на Чернігівщині: у 9 лікарнях модернізують приймальні відділення

п

За словами Наталії Романової, головна мета «EMERGENCY 2020» – створити комфортні для пацієнта умови, місце, де громадяни зможуть отримати якісні медичні послуги.

– В області визначені дев’ять опорних лікарень, у яких приймальні відділення модернізують згідно з визначеними стандартами та забезпечать відповідним медичним обладнанням. Дизайн приміщення буде єдиним для всіх закладів: від кольорової гами до розташування кімнат та приміщень. Для реалізації проєкту на область виділено 63 млн грн, – зазначила Наталія Романова. І додала, що якісні медичні послуги мають бути доступні кожному жителю області не залежно від того, у якій місцевості він проживає.

Кожен заклад отримав свій план робіт та графік реалізації проєкту. Наприклад, капітальний ремонт відділення екстреної та невідкладної допомоги Прилуцької міської лікарні має розпочатися у липні. Також для проведення модернізації приймального відділення Прилуцької ЦРЛ виділені гроші з міського бюджету, розроблений проєкт документації та успішно пройдено експертизу. Найближчим часом мають завершитися тендерні процедури та буде визначено виконавця робіт. Джерело.

Нове приймальне відділення лікарні “Кременчуцька”. Кольорові малюнки є, а гроші пішли на коронавірус?

р

24 червня голова Полтавської ОДА відвідав лікарню інтенсивного лікування “Кременчуцька”, яка активно готується до великого будівництва нового приймального відділення, що відбуватиметься (якщо, звісно, відбудеться) в межах програми президента “Велике будівництво”.

Готується лікарня здебільшого теоретично, незважаючи на готовий різнокольоровий проєкт, на якому детально позначено, що де буде знаходитися після так званого відновлення. Щоб все реалізувати, необхідно 10 млн грн.

І це відомий проект, про реальність якого говорили ще на початку 2020 року, але потім почалася епідемія коронавірусу й про гроші на будівництво вже ніхто не згадує. Водночас міський голова зазначив, що десяту частину від усієї суми, а це 1 млн грн, завтра на сесії міськради буде запропоновано на лікарню виділити, хоча це не є необхідністю. Джерело.

Рекордна реєстрація на онлайн-курс з управління медичним закладом: у липні команди закладів охорони здоров’я розпочинають навчання

Цього тижня завершилась реєстрація на унікальний навчальний курс «Кращі практики управління медичним закладом», розроблений проектом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» у партнерстві із Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та Міністерством охорони здоров’я України. Понад 2,600 учасників з 898 медичних закладів у липні 2020 року розпочнуть навчання з ефективного управління підприємством. Доречі, подано заявок на участь на 3,9% більше, ніж було заплановано! Унікальний навчальний онлайн-курс, який стартує 07.07.2020, водночас збере на освітній платформі «Академії НСЗУ» команди медичних Закладів зі всієї України, які протягом 4 семестрів будуть підвищувати якості послуг та оптимізувати роботу своїх медичних закладів.

Лікарі, фінансисти, керівники, адміністратори, медичні сестри закладів будуть працювати як одна команда, опанують лідерські якості, ефективні інструменти комунікації, інструменти економічної ефективності та фінансового менеджменту та навчаться будувати сферу надання медичних послуг навколо пацієнта. Джерело.

Фонд INVL Baltic Sea Growth Funds купив контрольний пакет акцій латвійської Eco Baltia

Контрольований підприємством INVL Asset Management однією з найбільших груп з управління майном в країнах Балтії Invalda INVL інвестиційний фонд приватного капіталу INVL Baltic Sea Growth Fund придбав 52,81% латвійської групи з облаштування навколишнього середовища Eco Baltia (переробка пластика і утилізація відходів), повідомляє LETA / BNS. Джерело.

logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.