Дайджест новин та подій в Україні за 15-21 липня

F13-DIPLOMA-IN-NEWSPAPER-JOURNALISM-COURSE.jpg

В Іллінцях виготовляють тротуарну плитку з сміття і будуть утилізувати медичні відходи

п

Сміттєсортувальний комплекс купили у вітчизняного виробника – Барського машинобудівного заводу. З вторсировини виготовляють тротуарну плитку. «Ось з цієї гидоти робимо тротуарну плитку. Воно не йде на поле, не викидається, а переробляється для нової продукції.За зміну роблять 4-5 тюків сировини, додають пісок і виготовляють плитку. Щоб мати прибуток на смітті, його треба 4 рази переробити», – показує голова ОТГ.

На виробництві працює 15 людей. Загалом створено 32 робочих місця. Плиткою вимостили тротуари в Іллінцях. Більш детальніше дивитись за посиланням.

Підряди на утилізацію медичних відходів в Чернівецькій області отримала компанія, в якої перевізник злив забруднену воду просто на шосе

Протягом карантину три установи Чернівецької області замовили утилізацію небезпечних відходів у ТОВ «Науково-виробнича компанія «Укрекопром» на 250 тис. грн. Ця фірма фігурує в кримінальному провадженні щодо забруднення земель шкідливими для життя речовинами.

Слідчі вважають, що шкідливі відходи вивантажили в місці, не призначеному для їхнього зберігання, − через це виникла загроза забруднення земель шкідливими речовинами. Більше за посиланням.

У Люксембурзі вирішили ввести штрафи за неправильно викинуті медичні маски

р

Штраф торкнеться не тільки тих, хто викинув маску повз урну, але і тих, хто переплутав бак. Річ у тому, що одноразові маски зроблені із синтетичних волокон, і їх неможливо переробити. Штраф торкнеться не тільки тих, хто викинув маску повз урну, але і тих, хто переплутав бак.

Головне ж завдання влади — захистити жителів від інфекції, а про екологічну утилізацію масок мова поки що не йде. За даними уряду Люксембургу, з кінця березня тільки на одноразові медичні маски припадає 144 т додаткових відходів. Це майже 0,1% усього сміття, яке люксембуржці викидають за рік. Джерело.

90% Українських утилізаторів фіктивні

п

Громадська організація «Розбудова» з 2015 року здійснює моніторинг підприємств, які провадять діяльність у сфері поводження з небезпечними відходами. Перевірити, чи відбувається насправді реальне знешкодження, майже неможливо. 90% підприємств, включаючи потужні, з величезними обертами, які мають на балансі сертифіковані пічки з можливістю спалювати у них відходи тонами за добу, винайшли більш дієвий спосіб роботи з небезпечними відходами, а головне – більш економічно для них самих вигідний: у кожного з таких підприємств є прихований полігон.

Саме на таких полігонах і відбувається кінцева так звана утилізація небезпечних відходів. Чим старіше підприємство, тим більше в нього таких полігонів по всій териіторії України. Активісти громадської організації «Розбудова» виявили щонайменше 30 таких полігонів, більшість з них експлуатуються навіть конкурентними підприємствами. Джерело.

МКЧХ приступив до реалізації проєкту з будівництва відділення невідкладної допомоги у Бахмуті

Міжнародний Комітет Червоного Хреста приступив до реалізації проєкту з будівництва відділення невідкладної допомоги на базі КНП «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» у місті Бахмут. Будівництво триватиме 15 місяців та завершиться у жовтні-листопаді 2021 року.

Заступник координатора з питань охорони здоров’я Суб-Делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста у м. Слов’янськ Гульєльмо Замб’ясі додав, що для покращення якості медичних послуг у Донецькій області МКЧХ вивчає питання розвитку системи телемедицини та можливості щодо підтримки цього всеукраїнського проєкту з боку організації. Детальніше у посиланні.

Одну з найбільших нових амбулаторій області у Розсошенцях передали в експлуатацію — роботи тривали 1,5 року і коштували 13 млн грн

20 липня у Розсошенцях Щербанівської ОТГ відкрили новозбудовану амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Будівництво тривало близько 1,5 року і було закінчено як один з переліку об’єктів програми «Велике будівництво». Заклад відповідає вимогам доступності для різних категорій громадян, енергоефективний і оснащений необхідним медобладнанням: бінокулярами, медичними центрифугами, біохімічними та гематологічними аналізаторами, апаратами для визначення рівня глюкози, аквадисциляторами. Джерело.

Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження Типової форми плану розвитку закладу охорони здоров’я”

р

15 липня на сайті МОЗ в розділі Громадські обговорення було оприлюднено Проект наказу міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження Типової форми плану розвитку закладу охорони здоров’я”. Проект передбачає затвердження типової форми плану розвитку закладу охорони здоров’я, що додається.

Цифрова трансформація і кібербезпека в системі охорони здоров’я України

п

15 липня вперше в Україні відбувся круглий стіл «Цифрова трансформація і кібербезпека в системі охорони здоров’я України», на якому йшлося про спільні дії держави, експертного середовища та бізнесу у систематизації та упорядкуванні роботи електронних послуг у сфері охорони здоров’я. Про основні напрямки розвитку цифрової медицини говорив Ігор Ліскі, стратегічний інвестор медичного онлайн-хабу doc.ua. «Для мене найважливіша засада майбутнього цифрової медицини це турбота про пацієнта, про зручність і якість послуг.

Держава має унікальну можливість залучитися підтримкою експертів та разом створювати конкурентоздатний продукт і сприятливі умови для розвитку всієї галузі». Консорціум «Цифрова охорона здоров’я» підтримує подібне державно-приватне партнерство. Джерело.

Львів стане першим містом в Україні, що отримає офіційний перелік проектів, які можуть розглядатись для реалізації на умовах державно-приватного партнерства

20 липня на засіданні виконавчого комітету затвердили перелік проектів, які можуть розглядатись для реалізації на умовах державно-приватного партнерства. Відтак, за словами бізнес-омбудсмена ЛМР Сергія Кіраля, Львів став першим містом в Україні, яке затвердило такий перелік, та запрошує до участі у його доповненні громадськість та підприємців.

Загалом йдеться про 11 проектів, список-перелік, звісно, не є виключним, може поповнюватись та коригуватись. Прийняття такого рішення дозволить нам відкрити шлях до співпраці державного агентства з реалізації проектів державно-приватного партнерства. Це важлива підтримка міста для підготовки таких проектів. Звісно, за результатами такої роботи, по кожному проекту буде розроблений свій план-графік робіт, підготовлені документи, техніко-економічні обґрунтування, концептуальні записки, які будуть вже у подальшому розглядатись різними виконавчими органами і міською радою. Деталі за посиланням.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» оплатив початок проектних робіт з будівництва нового онкоцентру в Кривому Розі

«АрселорМітал Кривий Ріг» виконав свої контрактні зобов’язання із першого платіжу за послуги міжнародної компанії Drees & Sommer (Німеччина). В даний час компанія Drees & Sommer готова приступити безпосередньо до інжинірингу та розробки медичної концепції. Це перша стадія реалізації будівництва сучасної клініки онкологічного профілю за європейським проектом. Загальна вартість робіт за даним контрактом становить понад 1 млн євро.

Спеціалізований медичний заклад буде надавати послуги раннього виявлення, діагностики та лікування онкологічних захворювань. Відповідно до підписаного тристороннього Меморандуму із владою компанія забезпечить загальне фінансування проекту в розмірі 400 млн грн (еквівалент 15 млн євро), а також контроль за його реалізацією, вибором підрядників і цільовим використанням коштів. Більше деталей за посиланням.

«Настав час інвестицій в медицину» – луцький бізнесмен Віктор Корсак хоче конкурувати з Ізраїлем

п

У Луцьку хочуть створити медичний кластер. Голова Ради директорів VolWest Group, кандидат медичних наук Віктор Корсак заявив, що інвестиційна компанія VolWest Group має намір об’єднати навчальні медичні заклади, наукові інституції, бізнес інкубатор задля розвитку медицини на Волині. Медичний кластер буде включати акселератор, бізнес-інкубатор, навчальні та медичні заклади, наукові інституції задля розвитку стартапів у галузі медицини. Джерело.


Залишити коментар


logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.