Дайджест новин та подій в Україні за 22-28 липня

latte-cappuccino-newspaper-concept_53876-16322.jpg

Закон про управління відходами прийнято у першому читанні

g

Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт «Про управління відходами» № 2207-1д, який встановить нові прозорі правила галузі та дозволить побудувати сучасну інфраструктуру управління відходами. За даний проєкт Закону проголосувало 264 народних депутати. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський зазначив, що проблема накопичення та неналежного поводження з відходами набула уже не лише національного масштабу, а й міжнародного.

Цей законопроект розроблено на основі трьох директив ЄС – про відходи, про захоронення відходів, про промислові викиди. У законопроекті пропонується вирішити такі проблеми, як безконтрольне захоронення відходів на звалищах, які не відповідають екологічним нормам; фіктивної переробки відходів, коли фактично вони переробляються лише за документами; здійснення різних операцій з відходами без дозвільної документації. Розроблений народними депутатами України спільно з Міндовкіллям, Мінрегіоном та експертами у зазначеній галузі. Детальніше за посиланням.

Вчені Дніпровської політехніки створили установку для утилізації медичних відходів

g

Дослідники Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» розробили УМВ-3 – мобільну установку для утилізації медичних матеріалів. Розробка оснащена бункером прийому матеріалів, термічними камерами, а також контрольно-розпалювальною апаратурою. Це дозволяє проводити швидку та безпечну утилізацію.

Над установкою працювали працівники кафедри гірничої інженерії та освіти вишу. «В умовах пандемії COVID-19 така розробка є актуальною, адже кількість використаних засобів індивідуального захисту постійно збільшується», – пояснила команда вчених. Джерело.

Держекоінспекція й ОБСЄ обговорили екологічну загрозу, що склалася на окупованій території України

g

Державна екологічна інспекція має потрапити на тимчасово окуповані території Донбасу для дослідження екологічного стану шахт. Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook. «Сьогодні відбулася зустріч з радником спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні з питань захисту довкілля Фарходом Абдурахмоновим.

Причина – складна екологічна та техногенна ситуація, що склалася на тимчасово окупованій території Донбасу», – написав Андрій Мальований. За словами голови ДЕІ, що близько 35 шахт регіону затоплено, ще 70 шахт знаходяться на стадії ліквідації. Забруднені шахтні води поступово підіймаються на поверхню й потрапляють до річки Сіверський Донець та Азовського моря. Джерело.

В ООН розповіли, як Covid-19 вплинув на екологічну ситуацію у світі

g

Приблизно 75% “коронавірусного пластику”, найімовірніше, стануть відходами, що “забиватимуть сміттєзвалища та плаватимуть у морях”. Унаслідок пандемії COVID-19 у світі спостерігають погіршення екологічних умов, а зокрема суттєве засмічення навколишнього середовища. Про це повідомляється на сайті Організації Об’єднаних Націй.

За словами директорки Конференції ООН із торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) Памели Кок-Гамільтон, ще до пандемії забруднення пластиком було “однією з найбільших загроз для нашої планети”, а “раптовий бум” вжитку засобів захисту проти коронавірусу “значно погіршив ситуацію”. Зазначається, що приблизно 75% “коронавірусного пластику”, найімовірніше, стануть відходами, що “забиватимуть сміттєзвалища та плаватимуть у морях”. Наголошується, що світові продажі одноразових масок злетіли з приблизно 800 млн доларів у 2019 році до 166 млрд доларів у 2020-му. Детальніше за посиланням.

12 ОДА сформували рейтинги енергоефективності будівель у рамках пілотного проєкту Мінрегіону та GIZ

Міністерством розвитку громад та територій України за підтримки Проекту міжнародної технічної допомоги «Реформа у сфері енергоефективності в Україні» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) у 12 обласних державних адміністраціях України розпочато пілотний проєкт з автоматизації баз даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель. До бази даних включені ті будівлі, що утримуються за рахунок коштів обласного бюджету.

Відповідальним особам на місцях було надано можливість пройти відповідне навчання від Проекту GIZ та застосовувати отримані знання під час формування бази будівель та відстеження енергоспоживання будівель. Наразі база налічує 6293 об’єктів з 408 населених пунктів згідно списків наданих ОДА. Проєкт виконує важливу роль для виконання Україною зобов’язань за пунктом 715 Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами з іншої сторони. Джерело.

Онлайн тренінги з фінансово-юридичних питань для закладів СМД

НСЗУ спільно із МОЗ України та за підтримки проєкту USAID Ukraine – USAID Україна “Підтримка реформи охорони здоров’я” оголошують конкурс на участь у короткотермінових онлайн тренінгах “Функціонування закладів спеціалізованої медичної допомоги в умовах запровадження програми медичних гарантій”. Участь у першому тренінгу візьмуть представники лише 15 відібраних закладів охорони здоров’я зі всієї України. До участі в тренінгах запрошуються представники закладів, які надають спеціалізовану медичну допомогу, а також представники органів місцевої влади – власники закладів.

Короткотермінові онлайн тренінги відбудуться: 26-27 серпня 2020 року; 8-9 вересня 2020 року; 15-16 вересня 2020 року. Кожен захід триватиме з 11.30 до 17.30. Участь у тренінгах абсолютно безкоштовна. Від кожного закладу участь у тренінгу можуть взяти: головний лікар, заступник головного лікаря з економічних / юридичних питань, економіст, юрист, бухгалтер, представник власника закладу (кількість учасників від закладу не лімітована). Що потрібно для участі читайте за посиланням.

Будівництво нового інфекційного відділення лікарні № 5 у Миколаєві

g

23 липня міський голова Олександр Сєнкевич разом з директором МГЗ Віктором Кожевніковим провів виїзну нараду на території лікарні № 5. Будівництво планують завершити до початку вересня. Нагадаємо, що раніше це була Жовтнева районна лікарня, 2018 року її було прийнято до міської комунальної власності. Наразі на території медзакладу триває будівництво сучасного корпусу для лікування пацієнтів з інфекційними захворюваннями. Він буде модульного типу. Проєкт реалізується за ініціативи Миколаївського глиноземного заводу. Підприємство бере на себе всі витрати на будівництво та закупівлю обладнання. Витрати на реалізацію проєкту складають понад 150 мільйонів гривень.

Цей медичний комплекс складатиметься з 5 блоків: приймального, лікувального, інтенсивної терапії, діагностичного та адміністративного. Він розрахований на 30 ліжок. Розміщення пацієнтів планується в окремих боксах на 1-2 ліжка, обладнаних санвузлами та окремими входами. У відділення буде своя підстанція, що забезпечить стабільне електропостачання. Детальніше за посиланням.


Залишити коментар


logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.