Дайджест новин та подій в Україні за 29 липня – 04 серпня

Still-life-wooden-table-glasses-newspaper-coffee_2560x1600-1200x750.jpg

Відкриття другої черги нового корпусу «Охматдиту»

п

Президент України Володимир Зеленський відвідав Національну дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит». Глава держави взяв участь у відкритті другої черги нового корпусу медичного закладу, яка включає запуск шести нових відділень. «Охматдит» зможе проводити 50-100 родинних і неродинних трансплантацій кісткового мозку при заповненні усіх кадрових позицій. Потреба у проведенні таких операцій по Україні становить 200-250 випадків на рік. Зараз у лікарні проводиться до 25 родинних трансплантацій на рік. Детальніше про відкриття нового корпусу за посиланням.

Більш того, Президент Володимир Зеленський анонсував будівництво у п’яти-шести регіонах України мультилікарень в рамках програми “Велике будівництво”. “Важлива частина цієї програми (“Велике будівництво” – ред.) — це мультилікарні, які ми хочемо побудувати в 5-6 регіонах України, де буде все. Поставлена задача, щоб там було все, повністю”, – сказав Зеленський. Він запевнив, що така ініціатива буде втілена в життя, та додав, що “найголовншіе, як нам до цієї техніки знайти таку кількість фахівців, не втратити людей, які в нас працюють, – від лікаря до медсестри”. Джерело.

Понад 14 тонн львівського сміття вивантажили у Корецькому районі — у поліції відкрили кримінальне провадження

Очевидцями того, як вантажівка із побутовим непотребом курсує на сміттєзвалище у напрямку села Жадківка Корецького району, стали вчора, 30 липня, працівники комунальної служби. Про це одразу повідомили до поліції.

Слідчо-оперативна група встановила, що водій автомобіля «MAN» із причепом, 27-річний житель міста Бориспіль, вивантажив орієнтовно 14,5 тонн сміття. Із його слів, віз побутові відходи зі Львова та мав доставити їх у Київську область, але йому «порадили зекономити» і скинути сміття у Корецькому районі. Утім, будь-яких документів на перевезення вантажу у нього не було. За фактом забруднення земель слідчі розпочали досудове розслідування за частиною 1 статті 239 Кримінального кодексу України та встановлюють усі обставини та осіб, причетних до вчиненого злочину. Джерело.

НСЗУ підписала договори за підвищеними тарифами на екстрену медичну допомогу з 25 центрами ЕМД

п

29 липня Міністерством охорони здоров’я були затверджені зміни до паспорту бюджетної програми. І протягом кількох годин НСЗУ підписала додаткові угоди на збільшення тарифів з усіма 25 центрами ЕМД на суму 1 260 113 733 грн. Таким чином, сума контрактів центрів екстреної медичної допомоги з НСЗУ зросла з 4,7 млрд грн до майже 6 млрд грн. Вже сьогодні НСЗУ готова прийняти перші звіти від закладів на оплати за новими тарифами і оплачувати послуги, надані закладами.

 Нагадаємо, що так само в надзвичайно швидкий термін Національна служба здоров’я уклала договори з 25 центрами екстреної медичної допомоги на надання екстреної допомоги пацієнтам, а також на надання такої допомоги пацієнтам, хворим на COVID-19 та з підозрою на нього. Детальніше за посиланням.

У Львові підписали меморандум про співпрацю з Агенцією з питань підтримки державно-приватного партнерства

п

Львів став першим містом в Україні, що затвердило перелік проектів, які можуть розглядатись для реалізації на умовах державно-приватного партнерства. Відтак сьогодні мерія підписала меморандум про співпрацю з Агенцією з питань підтримки державно-приватного партнерства, аби об’єднати зусилля для реалізації проектів у галузі містобудування, транспортної, соціальної, культурної, спортивної та іншої інфраструктури.

«Наше першочергове завдання — розглянути кожен проект, який ми затвердили рішенням виконкому. Потрібно розробити окремий план заходів за цими проектами, визначити пріоритети і домовитись про те, яким чином міські виконавчі структури, Агенція ДПП та Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства будуть діяти для того, щоб у нас вже найближчим часом з’явились готові проекти, аби ми виходили на конкурс, залучали приватних партнерів та приступили максимально швидкими темпами до реалізації. «Для Львова це абсолютно безкоштовна співпраця. Наша головна ціль — підвищувати інституційну спроможність, зокрема — й регіонів та міст, аби вони могли самостійно готувати такі проекти. Деталі дивіться за посиланням.

Столиця шукатиме інвестора для будівництва нового медичного центру закладу з обов’язковою первинною ланкою на бульварі Ігоря Шамо

Нагадаємо, що раніше ми вже публікували інформацію щодо можливого проекту цієї лікарні. Однак, 30 липня депутати Київради на пленарному засіданні прийняли рішення «Про майнові питання пов’язані з будівництвом медичного закладу на бульварі Ігоря Шамо, 15-А у Дніпровському районі». Про це повідомляє сайт Хрещатик.news з посиланням на пресслужбу Київради. Мова йде про будівництво нового медичного центру з обов’язковою первинною ланкою на бульварі Ігоря Шамо, 15-А, де наразі знаходиться занедбана поліклініка, яку не ремонтували з 1965 року.

«За висновком фахівців, приміщення поліклініки зношене на 64 відсотки. Об’єкт перебуває в аварійному стані та непридатний для використання. Саме тому місто планує знести цю будівлю, а на її місці побудувати сучасний 4-поверховий медичний заклад, оснащений новітньою медичною технікою. До реалізації цього проекту місто залучатиме інвесторів. Провести відповідний конкурс та всі підготовчі процедури має Київське інвестиційне агентство», – сказав Странніков. Джерело.


Залишити коментар


logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.