Дайджест новин та подій в Україні за 05-11 серпня

news-1-1200x675.jpg

Медичні відходи з COVID-19 на Київщині: керівнику компанії повідомлено про підозру

h

Директором компанії, яка вивозила небезпечні інфекційні відходи на стихійні звалища та сміттєві полігони Київської області, зайнялися правоохоронці. Про це повідомили у Київській місцевій прокуратурі №6. За фактом неналежної утилізації небезпечних відходів правоохоронці розпочали досудове розслідування. Слідчі Печерського управління поліції Головного управління Нацполіції в м. Києві встановили, що на полігон відпрацьоване медичне забезпечення доставляли вантажівкою.

Днями директорові підприємства повідомили про підозру у порушенні санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням, які завідомо могли спричинити поширення цих захворювань. Якщо провину чоловіка доведуть, йому загрожує штраф від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк. Раніше GreenPost вже публікував результати власного розслідування, яке провів, досліджуючи діяльність ТОВ «Екологічні переробні технології». За джерелами Green Post, саме про раніше згадуване ТОВ «Екологічні переробні технології» (де редакція провела власне розслідування) і йдеться в повідомленні прокуратури.  Джерело.

 

У Сумах Держекоінспекція виявила загоряння стихійного звалища медичних відходів

g

Днями на Гарячу лінію Державної екологічної інспекції у Сумській області звернувся працівник ПАТ «Сумихімпром», який поскаржився на періодичне горіння сміття неподалік підприємства, (на території колишнього ДСК). Заявник повідомив, що навіть звиклі до специфічних запахів робітники хімічного виробництва скаржаться на ускладнене дихання та головний біль, які спричиняє їдкий чорний дим, що розповсюджується від палаючого звалища.

Під час обстеження території було виявлено загоряння в покинутому напівпідвальному приміщенні. Склад тліючих відходів не вдалося встановити через значну задимленість та ізольованість приміщення. Проте, на прилеглій до нього території було виявлено справжнє звалище відходів, левова частка яких – медичні. Серед них виявлено безліч шприців, діалізаторів, контейнерів для зберігання використаних медичних засобів тощо. Більше деталей за посиланням.

Вінниця: з обласного екологічного фонду виділять 7 млн гривень на будівництво сміттєсортувальної станції в Барському районі

На будівництво сміттєсортувального комплексу в Барському районі з обласного екологічного фонду виділять 7 мільйонів гривень. Передбачено будівництво ангару з навісом, адміністративно-побутової будівлі. Вартість самого проекту – 16,3 мільйонів гривень. Відповідно до протокольного рішення комісії від 7 серпня, будівництво сміттєсортувального комплексу включили до Переліку природоохоронних заходів для фінансування.

Проект будівництва розробили у 2019 році. Сміттєсортувальний комплекс будуватимуть на території Івановецької сільської ради. Передбачається також створення 15 нових робочих місць. Джерело.

Переяслав: У засновників ЦРЛ є місяць для акумулювання коштів на реконструкцію приймального відділення ЦРЛ

До 17 серпня включно (за оновленою інформацією) триватиме подання тендерних пропозицій учасників конкурсу на проведення капітальної реконструкції приймального відділення ЦРЛ. Тендер лікарня оголосила 23 липня. Тільки після того замовник — ЦРЛ — зможе побачити результат: які компанії претендують освоїти цей проєкт. Очікувана вартість робіт — 39 889 823 грн. Поки що тендерна комісія замовника опрацьовує запитання та скарги потенційних учасників конкурсу.

— Ми дуже розраховуємо, що кожен із співзасновників вчасно виконає свої зобов’язання щодо фінансового внеску і ми зможемо підписати договір та розпочати реконструкцію якомога швидше, — зазначила Лідія Малікова. Детальніше за посиланням.

 

НСЗУ виплатила майже 728 млн грн всім центрам екстренки за підвищеними тарифами в липні

g

Національна служба здоров’я 29 липня (щойно МОЗ внесло зміни в паспорт відповідної бюджетної програми) підписала додаткові угоди на збільшення тарифів з усіма 25 центрами ЕМД, і сьогодні вже здійснила оплату за новими тарифами.

Нагадаємо, що 19 червня Уряд вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України №65, якими підвищив тариф на надання екстреної медичної допомоги. Після підвищення тарифу сума контрактів центрів екстреної медичної допомоги з НСЗУ зросла з 4,7 млрд грн до майже 6 млрд грн. Ці ж заклади ЕМД у топ-3 за розміром виплат в липні: 59,7 млн грн отримав центр ЕМД Дніпропетровщини, майже 57 млн грн – Київський центр ЕМД, 51 млн грн – Харківський центр ЕМД. Джерело.

B Xepcoнi будуєтьcя нoвий cучacний мeдичний зaклaд

Biн пpивaтний, aлe пoтpiбeн гopoдянaм тa мicту, – ввaжaє нapoдний дeпутaт Укpaїни Iгop Koлиxaєв:

– Cвiтoвa пaндeмiя вкaзaлa нaм нa cлaбкi мicця у мeдицинi: нecтaчa лiжoк, зacoбiв iндивiдуaльнoгo зaxиcту, зacтapiлe oблaднaння, знoшeнa iнфpacтpуктуpa. Пpивaтний бiзнec пiдтpимaв дepжaву тa iнвecтувaв у здopoв’я гopoдян.

Aлeкceй Гepмaн тa Oлeкcaндpa Зaгpeбeльнa будують нoвий лiкувaльнo-дiaгнocтичний кoмплeкc, дe нe тiльки xepcoнцi, aлe й гocтi мicтa змoжуть oтpимaти якicнi пocлуги тa пpoйти oбcтeжeння зa нoвими мeтoдaми дiaгнocтики. Я зa дepжaвнo-пpивaтнe пapтнepcтвo, вoнo дoзвoлить пoбудувaти cиcтeму oxopoни здopoв’я, в цeнтpi якoї знaxoдитьcя пaцiєнт. Зaвдaння мicькoї влaди знaйти у бюджeтi кoшти, зaлучити cтpaxoвi кoмпaнiї, зaцiкaвити poбoтoдaвцiв, щoб якicнi мeдичнi пocлуги були дocтупнi вciм xepcoнцям, – нaгoлocив Iгop Колихаєв. Джерело.

На Дубровиччині збудують три сучасні лікарські амбулаторії

g

На Дубровиччині збудують три сучасні лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини, повідомляє Дубровицька РДА. Йдеться про появу нових медичних закладів у селах Колки, Берестя та Селець. Будівництво амбулаторій проводиться за кошти державного бюджету з 10% часткою співфінансування з сільських бюджетів на території, яких і будуть збудовані медичні заклади.

На будівельному майданчику майбутнього сільського медичного закладу в селі Колки побував голова РДА Олександр Гузич. Сьогодні компанія, яка виграла тендер на здійснення будівельних робіт лікарської амбулаторії в Колках, ТОВ “Фірма Опорядрембуд” здійснювала там перевірку грунту земельної ділянки, яка відведена під будівництво. Джерело.


Залишити коментар


logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.