Імітація денного світла у приміщенні без вікон

Screenshot-2021-11-23-164738.jpg

При проектуванні оглядових кабінетів в дитячій лікарні Філадельфії, компанія Stantec вибирала віконні світильники LIGHTGLASS для імітації денного світла.

Ще до пандемії лікарні у великих мегаполісах зіткнулися із серйозною проблемою: надто багато пацієнтів, замало кімнат для пацієнтів. Дитячій лікарні у Філадельфії потрібно було створити більше місця для пацієнтів, яким надають невідкладну допомогу, і вони вирішили побудувати поблизу медичний пункт для огляду пацієнтів перед їх випискою чи повторною госпіталізацією. Адміністративну частину будівлі було обрано для розміщення нового медичного пункту через її безпосередню близькість до відділення невідкладної допомоги. Однак цей адміністративний простір був розташований у центрі будівлі, що унеможливлювало створення зовнішніх вікон для кожного з шістнадцяти оглядових кабінетів. Без можливості сонячного світла команда дизайнерів лікарні знала, що їм потрібно забезпечити зв’язок з природою та циркадними ритмами, оскільки доведено, що це прискорює час одужання та сприяє якості життя всіх людей у закладі.

Віконні світильники LIGHTGLASS були обрані таким чином, щоб створити ефект віконного отвору у кожній оглядовій кімнаті. Ці світильники живляться від світлодіодів та запрограмовані на автоматичну зміну яскравості/кольору протягом дня, щоб імітувати сонячне світло зовні. Окрім надання кожному пацієнту доступу до денного світла, важливою метою дизайну було надати кожному пацієнту однаковий простір для лікування. Віконні світильники LIGHTGLASS мають глибину менше 10 см. і легко вбудовуються у десяти сантиметрову перегородку. Це означало, що в кожній кімнаті можна було використовувати той самий засіб освітлення, незалежно від їх близькості до інших палат пацієнтів або місць загального користування.

 

 

«LIGHTGLASS допоміг нам досягти значень циркадних стимулів протягом дня; він працює як денне світло і відчувається як денне світло, і можливість зробити це в центрі будівлі – це фантастика ».

– Джош Батц (LC, LEED GA), інженер електрик, Stantec 

Це новаторське застосування циркадного освітлення та віконних світильників змінює правила гри у біофільному дизайні охорони здоров’я. Будь-який простір тепер може мати ефект денного світла, незалежно від його близькості до вулиці. Це принесе користь пацієнтам, членам їхніх сімей та персоналу, ведучи нас до більш здорового майбутнього.

ДО/ПІСЛЯ


Залишити коментар


logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.