Нова реабілітація для українських пацієнтів – запрацює?

-реабілітація-e1650481126775.png

З ініціативи першої леді Олени Зеленської Міністерство охорони здоров’я разом із національними та міжнародними експертами впроваджує в українську систему охорони здоров’я Міжнародну класифікацію функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ) як національний класифікатор.

Це вкрай важливо для військових та цивільних осіб, які через війну отримали травми різного ступеня та які вимагають реабілітаційних заходів. МКФ – це новітня методика визначення стану здоров’я людини після перенесеної травми, яка дає змогу перебудувати систему реабілітації в Україні, зробити її якіснішою, ефективнішою, людиноцентричною. МКФ допоможе запровадити сучасну систему доказової реабілітації для наших громадян, щоб дати їм змогу швидше повернутися до повсякденного життя, до родини та суспільства.

Сьогодні МКФ уже є затвердженим національним класифікатором 030:2022 «Класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я». Відповідний наказ підписаний Міністерством економіки. МОЗ разом із Національною службою здоров’я України (ДП «Електронне здоров’я») за підтримки експертів – представників професійних реабілітаційних спільнот займається розробкою програмного забезпечення, що дасть змогу запровадити МКФ та електронний документ «Індивідуальний реабілітаційний план» у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я.

«Якщо людина втратила ногу під час бойових дій, наше завдання – комплексно покращити стан її здоров’я. Для цього потрібні різні фахівці: ерготерапевти, психологи, соціальні працівники насамперед. Бо основна мета реабілітації за МКФ – це дати людині змогу повернутися до повсякденного життя, працювати й залишатись активним членом суспільства», – зазначила перша леді України.

За словами радника – уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності Тетяни Ломакіної – «Ми маємо вимірювати не те, що втрачено, а потенціал для відновлення. Тобто ми дивимося на людину з погляду того, що вона може зараз та зможе з часом. Це революційна відмінність від того, як ми дивилися раніше на реабілітацію та інвалідність загалом.»

Нагадаємо, що початок цього процесу почався ще в кінці 2017 року, коли КМУ розпорядженням №1008-р затвердив план заходів із впровадження в Україні Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я та Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я дітей і підлітків. А вже в березні 2018 р. МОЗ затвердив план заходів щодо поступово впровадження цієї системи у 2018-2019 рр. Такий собі проміжок був у цьому питанні у 2020-2021 рр., адже пандемія забрала всю увагу на себе. Але маємо надію, що вже друга спроба буде точно вдалою!


Залишити коментар


logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Підписка на новини

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕДИЧНИЙ КОНСТРУКТОР» (код ЄДРПОУ: 43594300) Copyright by MEDICAL CONSTRUCTOR© 2020. All rights reserved.