Евакуація поранених, вагітних та онкохворих: шлях до одужання

-Шлях-до-одужання-1000-×-800-пикс..png

Щодня в Україні з різних регіонів евакуюють поранених громадян, онкохворих діточок та важких пацієнтів. Перевезення останніх здійснюється, загалом, з гарячих точок, де лікарні вже не в змозі надавати медичну допомогу через обстріли або через повне руйнування медичних закладів. Хочемо розповісти як транспортуються такі пацієнти в межах України, а потім за необхідності – за кордон.

В межах України

З перших тижнів повномасштабної війни виникла необхідність вивозу важких пацієнтів у більш безпечні регіони в центральну та західну Україну. Для цього Укрзалізниця разом із міжнародною благодійною організацією «Лікарі без кордонів»/Médecins Sans Frontières спеціально переобладнали залізничні вагони у міні-палати для підтримання життєдіяльності пацієнтів під наглядом лікарів. Нещодавно було закінчено евакуацію з Донецької та Луганської області завдяки такій співпраці. А на днях було обладнано ще 3 нових медичних вагони, в тому числі і завдяки допомозі наших бельгійських колег з дезінфекторами, тонометрами, стетоскопами, термоковдрами, шинами і хірургічними інструментами для першої допомоги. Такі вагони повністю укомплектовані обладнанням і медикаментами та будуть перевозити поранених, хворих та вагітних з-під лінії вогню. Зауважимо, що транспортування відбувається на західну Україну і роботи не меншає. Тому “Лікарі без кордонів” навіть виставили нові вакансії аби розширити свою евакуаційну діяльність, тому що не вистачає рук. Всю інформацію ви можете дізнатись перейшовши на їх сторінку.

Транспортування за кордон

Як повідомляє МОЗ, евакуація здійснюється двома шляхами. Одразу зауважимо, що перевезення на лікування за кордон здійснюється для:

  • дорослих і дітей з важкими пораненнями, опіками і т.д., що постраждали від дій агресора;
  • онкохворих дітей та дорослих;
  • пацієнтів з іншими захворюваннями, які наразі не можуть лікувати в Україні.

Перший варіант: співпраця МОЗ із Єврокомісією.

Міністерство подає запит на евакуацію і отримує пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської Економічної Зони. Далі МОЗ контактує з країною та узгоджує деталі транспортування. Наприклад, для евакуації постраждалих за маршрутом «Львів – Жешув – Кельн» було залучено спеціальний медичний авіарейс Luftwaffe Збройних сил Німеччини.

На борту «летючого шпиталю» є 6 модулів інтенсивної терапії та до 38 місць для пацієнтів із менш серйозними травмами або 56 місць для поранених. Борт оснащено системами штучної вентиляції легень, контролю функцій кровообігу і проведення інфузій, портативним ультразвуковим апаратом. Під час польоту пацієнтів доглядають 25 лікарів та медичних сестер. На днях за цим напрямом 23 пацієнти та 10 супроводжуючих осіб були відправлені на лікування до Німеччини.

Другий варіант: евакуація дітей з онкологічними захворюваннями з України до Польщі.

Так звані «конвої життя» регулярно вивозять дітей з онкологією з-під обстрілів спочатку до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру у Львові, а потім – до Польщі, у спеціально створений центр «Unicorn», який координується фахівцями з всесвітньовідомої клініки «St Jude». Звідти дітей доправляють до найкращих медзакладів Європи.

Такі конвої відбуваються завдяки домовленостям між дружиною Президента України Оленою Зеленською та першими леді інших країн світу, за сприяння керівництва іноземних держав, профільних міністерств та волонтерів. Станом на сьогодні вже здійснено 10 таких медичних рейсів із понад 400-ми маленькими пацієнтами. Перелік країн, які приймають онкологічних й онкогематологічних дітей з усіх регіонів України, в тому числі зі ЗУСДМЦ: Польща, Німеччина, Італія, Нідерланди, Швейцарія, Франція, США та інші країни.

logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Адреса

Вул. Ф.Пушиної 8а, оф. 111 Київ, Україна 03115

MEDICAL CONSTRUCTOR © 2020. All rights reserved.