Будівництво для нейрорізноманіття – новий гайдлайн щодо створення сучасного інклюзивного дизайну

12.jpg

Автор: Джо Макосінскі

Опубліковано перші у своєму роді рекомендації щодо доступності для нейрорізноманітного населення, включаючи аутизм, синдром дефіциту уваги з гіперактивністю, дислексію, диспраксію, деменцію та хворобу Паркінсона.

Проектувальники та дизайнери несуть відповідальність за те, щоб архітектурне середовище було доступним для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

При цьому, досі потребам нейрорізноманітним особам не приділялось належної уваги.

Усвідомлюючи це та враховуючи нещодавнє дослідження, яке вивчало те, як нейрорізноманітні люди відчувають архітектурне середовище, BSI, як національний орган зі стандартизації, запустив перший у своєму роді стандарт щодо дизайну архітектурного середовища.

Нейрорізноманітність включає осіб з аутизмом, синдром дефіциту уваги з гіперактивністю, деменцією та низкою інших сенсорних та/або інформаційних відмінностей.

Гайдлайн з’явився на підставі того, що, за оцінками, приблизно кожна сьома людина у Великій Британії в тій чи іншій формі є нейрорізноманітною.

Рекомендації BSI, що містяться в новому стандарті, застосовуються до будівель і зовнішніх приміщень для громадського та комерційного використання, а також до житлових приміщень для незалежного проживання або проживання з підтримкою.

Нові рекомендації допоможуть дизайнерам створювати сприятливі умови для людей з неврологічними захворюваннями, такими як деменція та аутизм

Сенсорне перевантаження

Значна кількість людей вважає елементи антропогенного середовища незручними, неприємними або перешкодою для їх використання.

Наприклад, під час взаємодії з антропогенним середовищем нейрорізноманітні люди часто можуть відчувати «сенсорне перевантаження», надмірну стимуляцію почуттів тіла, що призводить до відчуття перевантаженості.

В свою чергу, підвищені вимоги щодо когнітивного навантаження можуть призвести до підвищеної тривожності, втоми та, в деяких випадках, до погіршення психічного здоров’я.

На підставі нових положень дизайнери тепер можуть отримати рекомендації щодо освітлення, декору, акустики та планування для підтримки нейрорізних користувачів будівель та інфраструктури.

Таким чином,  запуск цього нового стандарту є важливим і величезним кроком вперед для медичної галузі. Відтепер як дизайнери зможуть використовувати ці положення для створення справді інклюзивних і позитивних просторів.


Залишити коментар


logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Адреса

Вул. Ф.Пушиної 8а, оф. 111 Київ, Україна 03115

MEDICAL CONSTRUCTOR © 2020. All rights reserved.