Головний корпус Radboudumc. Нове обличчя кампусу в Неймегені, Нідерланди

17-1200x801.jpg
 Автор: група архітекторів компанії EGM

Нова головна будівля в медичному центрі університету Radboudumc пропонує дружній і теплий прийом своїм відвідувачам та працівникам закладу. Закінчення будівництва корпусу є вагомим кроком в історії медичного закладу, оскільки будівля стала свого роду функціональним переходом до нового медичного кампусу після більш ніж 30 років роботи центру.

3
4

 

«Ми кинули виклик студії EGM зробити тут щось  особливе, і їм це фантастично вдалося» – Рене Блікер, директор будівельного проектного офісу Radboudumc.

В 11-поверховій будівлі площею близько 46 000 м² проектувальникам компанії EGM architects вдалося раціонально поєднати велику кількість денного світла, мальовничі краєвиди  на околиці міста з функціональним архітектурним об’ємом, створивши зелене і цілюще середовище для відвідувачів. Взаємодія, спільна робота та обмін досвідом є ключовими якостями у проектуванні, саме тут втілюється в життя місія ” Radboudumc “: стійка співпраця задля персоналізованого догляду, який приносить користь громадському здоров’ю.

Перспективний завдяки адаптивній конструкції

Місія Radboudumc  –  бути лідером у формуванні стійкої, інноваційної та доступної  сфери охорони здоров’я. Нова головна будівля ідеально підтримує цю мету. Особливо в поєднанні з іншими нещодавніми реконструкціями та новими розробками архітекторів EGM, новий головний корпус формує серце зеленого кампусу та відкриває еру сталого розвитку центру в майбутньому. Чітке планування головного корпусу зі стратегічно розміщеними приміщеннями для послуг та логістики, розумно адаптованими аудіовізуальними засобами та інтегрованими технологічними інноваціями пропонує необхідну свободу планування для різних спеціалізацій. Ця особлива адаптивна здатність створює основу для приємного, сталого і тривалого використання будівлі. Вона також гарантує, що фахівці різних професій почуватимуться комфортно і затишно в будь якому куточку будівлі. І це дає можливість відвідувачам та  персоналу лікарні надавати і отримувати персоналізовану і інноваційну медичну допомогу зараз і в майбутньому.

Архітектура, яка підтримує і стимулює

Архітектура нового головного корпусу є сучасною інтерпретацією стилю школи Bossche school, в якій чітко резонують відмінні якості Radboudumc: гуманізм, людський масштаб, зв’язок з природою та “характер” місця (couleur locale). Звична та автентична форма архітектури підтримує ідентичність Radboudumc та гармонійно поєднується з існуючими монументальними будівлями – у стилі школи Bossche school – на території кампусу. Стриманий дизайн базується на ідеальних розмірах, отриманих на основі золотого перетину. Хоча деякі поверхи завбільшки з футбольне поле, вони ніколи не здаються величезними, а скоріше заспокійливими і звичними. Розміри, чітка просторова композиція та циркуляція ефективно сприяють добробуту та здоров’ю медичних працівників та пацієнтів.

 

Завжди світло, завжди краєвиди

Велика кількість денного світла, види на дворові сади звідусіль та вражаючі краєвиди роблять кожен простір приємним. Робота і відпочинок в умовах природного освітлення – протягом усього дня – підтримує біоритм і має вирішальне значення для фізичного і розумового відновлення.

Центральний атріум висотою в сім поверхів «втягує» денне світло в серце будівлі. Дорослі дерева та зелені рослини привносять природу в приміщення. Ступінчасті амбулаторії, рецепції та ресторан розташовані за скляним фасадом, який плавно переходить у засклений дах. Це робить природу одночасно видимою і відчутною. Динамічні рівні освітлення відіграють важливу роль у створенні приємного та здорового мікроклімату в приміщенні.

 

Найстабільніша лікарня в Західній Європі

 Проект відповідає найсуворішим вимогам сталого розвитку і є першим університетським медичним центром в Нідерландах, який отримав сертифікат BREEAM Excellent.

Крім того, він отримав найвищий бал серед усіх лікарень. Головна будівля може похвалитися матеріалозберігаючою основною конструкцією, тонкими плитами перекриття, численними збірними компонентами, 700 м² сонячних панелей на даху, теплоакумулюючою установкою, а також водозберігаючими заходами.

Також, для свого функціонування будівля не використовує викопні види палива. Крім того, застосовано біофільний дизайн, а внутрішні процеси та закупівлі обладнання організовано з урахуванням принципів сталого розвитку та охорони здоров’я. У сукупності всі проектні рішення та інновації роблять цю лікарню найбільш стійкою в Західній Європі.

«Нова будівля є найбільш екологічно стійкою лікарняною будівлею в західній Європі» – Бертін Лахуіс, виконавчий директор Radboudumc.

11

 

Взаємодія відбувається природньо

Головний корпус сприяє новому способу роботи та співпраці. Замість традиційних відділень тут є одинадцять центрів, які дозволяють фахівцям, пацієнтам та студентам легше взаємодіяти, допомагаючи їм формувати охорону здоров’я завтрашнього дня. Зустрічатися для спілкування, ділитися досвідом та надихати один одного можна у відкритому ресторані внизу, у коморах на поверхах вище, у просторах для консультацій, майстер-класів та навчання у відділах для персоналу. А також у вітальнях та кімнатах відпочинку, розташованих поруч з відділеннями та розкиданих по всьому медичному центру. Всі ці добре обладнані центри, де поєднуються комфорт і технології, мають важливе значення для обміну ідеями в академічному середовищі.

Співпраця спеціалізацій під одним дахом

У головному корпусі розмістилися поліклініка, сестринські відділення, відділення для персоналу, а також центри неврології, ЛОР (вуха, горла, носа), офтальмології та внутрішньої медицини.

Всі ці спеціалізації раніше розміщувалися в окремих будівлях. На першому поверсі розташовані основні приймальні та підготовчі приміщення. Просторі консультативні та оглядові кабінети побудовані таким чином, щоб їх могли використовувати лікарі різних спеціальностей.

 У сестринських відділеннях розміщено понад 150 одномісних палат з великими вікнами та окремими санітарними кімнатами. У кожній палаті також є місце, де може залишитися на ніч родич або доглядач. Такі палати призначені для різних форм використання, які відображає різні фази одужання пацієнта. Вони керуються розумною лікарняною системою, яка дозволяє адаптувати палату відповідно до побажань пацієнта. Планування кожного відділення заохочує людей більше рухатися, прогулюючись коридорами або відвідуючи центральну вітальню, зелені сади на даху.

Відповідно до концепції медичного центру Radboudumc, яка розробляється з 2014 року, новий кампус складається з одного великого парку, який об’єднує пацієнтів, відвідувачів, персонал і студентів. Радикальне перепланування території відповідає бажанню зменшити кількість побудованих квадратних метрів і створити більш ефективну, більш індивідуальну і більш стійку охорону здоров’я з новою головною будівлею в центрі уваги.

15
16
13

 

Нагорода для колективу

Король Віллем-Олександр відкрив нову головну будівлю у святковому стилі. Заслужена нагорода за роботу незліченної кількості залучених осіб та організацій, які разом сформували амбіції Radboudumc. За дизайн відповідали EGM architects та EGM interiors у співпраці з проектним офісом Radboudumc Building Project Office та студією Сюзанни Хольц (Suzanne Holz Studio).

До складу консультативної групи увійшли компанії Deerns, Aronsohn, Peutz, DGMR і ptg advies. Нагляд за будівництвом здійснював консорціум FourCare (Van Wijnen, Trebbe, Unica і Engie).

Проектна інформація

Розташування: медичний центр університету Радбоуд, Неймеген, Нідерланди

Площа: 45000 м.кв.

Рік завершення будівництва: 2022

Проектне бюро: EGM architects


Залишити коментар


logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Адреса

Вул. Ф.Пушиної 8а, оф. 111 Київ, Україна 03115

MEDICAL CONSTRUCTOR © 2020. All rights reserved.