Розробка першої в світі системи лікування онкології за допомогою протонної терапії

2022-12-27-20.25.17-1200x673.png
Автор: ГОРАН ВУКОВЛЯК

Проектування кімнат для лікування раку за допомогою протонної терапії здається майже таким же складним, як і саме лікування. Karmanos Cancer Institute at McLaren Flint використовує передовий підхід протонної терапії для догляду за хворими на онкологію.

Karmanos Cancer Institute at McLaren Flint використовує передовий підхід протонної терапії для догляду за хворими на онкологію. Протонна терапія, зараз є одним із найперспективніших методів лікування раку, зокрема пухлин головного мозку, молочної залози, простати та очей, а також деяких видів онкології у дітей.

 

Протонна терапія – це променева терапія, яка знищує ракові клітини без значного пошкодження навколишніх здорових тканин. Лікування безболісне і швидке, а побічні дії, які відчувають пацієнти, менш серйозні в порівнянні зі стандартною променевою терапією.

На початку 2022 року McLaren Health Care оголосила про розширення інституту протонної терапії, що включає в себе оздоблення та реконструкцію третього сховища протонної терапії. Заклад є лідером у розробці технологій для проведення променевої терапії хворих на онкологію та створив революційну вертикальну систему лікування та візуалізації під назвою Marie, яка займає вдвічі менше місця порівняно з попередніми системами протонної терапії.

Протонна терапія вимагає великої кількості технологій як для налаштування, так і для процесів лікування. Співробітники не допускаються до сховища під час лікування, тобто весь процес здійснюється за допомогою камер і робототехніки. Крім того, вся система від крісла пацієнта до сховища обладнання та сопла для подачі променя, а також можливості отримання зображень у кімнаті також є вузькоспеціалізованими.

З міркувань безпеки процедурні кабінети оточені бетонними стінами товщиною від чотирьох до восьми футів. Крім того, розміщення електричних кабелів вимагає співробітництва з інженерними партнерами, щоб гарантувати ефективність конструкції бетонного екранування.

Складність технології лікування в поєднанні з вимогами до дизайну спеціалізованого лікувального приміщення означає, що будівництво обладнання, необхідного для проведення протонної терапії, є дороговартісним.

Нещодавно LEO Cancer Care розробила нову вертикальну систему лікування та візуалізації для протонної терапії. Пацієнт сидить у природному вертикальному положенні, що дозволяє кріслу переміщувати пацієнта перед статичним пучком протонів, зменшуючи потребу в тоннах сталі та бетону, які підтримують традиційні системи, які обертаються навколо пацієнта. Крім того, вертикальна система покращує серцево-судинні функції, забезпечує більш рівномірне дихання, забезпечує зоровий контакт із лікуючим лікарем і зменшує радіаційне опромінення навколишніх органів.

Вертикальна система обладнання є унікальною та вдвічі скорочує простір, необхідний для проведення лікування.

Коли компанія McLaren Health Care наприкінці 2012 року побудувала Karmanos Cancer Institute at McLaren Flint, він був спроектований для розміщення трьох традиційних поворотних протонних сховищ.

Коли компанія LEO Cancer Care розробила нове вертикальне лікування, McLaren Health Care попросила Грешема Сміта спланувати та спроектувати простір, щоб задовольнити потреби нової революційної технології, а також забезпечити гнучкість на майбутнє. Грешам Сміт запропонував наступну візуалізацію кабінету лікування онкології протонною терапією.

Завдяки новому розміру обладнання третє лікувальне сховище можна було розділити на дві менші кімнати — дві нові кімнати для лікування замість однієї. Площа кожної камери протонної терапії приблизно така ж, як хірургічна, але включає значно більше технологій і товстіші бетонні стіни. Оскільки проект фактично ділить кімнату навпіл, потрібні були додаткові механічні, електричні, сантехнічні, енергетичні системи, а також ІТ-технології.

Дизайн передбачає наявність виступів у центральній бетонній стіні, щоб можна було встановити A-раму, яка дозволить вертикально підняти обладнання та розмістити його в просторі. Оскільки технологія продовжить розвиватися, це також дасть Інституту раку життєздатний варіант для заміни системи в майбутньому.

Пам’ятаючи про клієнта: McLaren Health Care прагне підтримувати операції та лікування пацієнтів з мінімальними перервами, водночас створюючи новий простір, який є інноваційним і підтримує як пацієнтів, так і медичний персонал. Нові сховища включають розташовані поруч диспетчерські кімнати з прямим доступом до зони лікування, а також централізовану зону зберігання, технічну кімнату та ІТ-кімнату, що покращить робочий процес персоналу. Щоб створити привітну атмосферу для пацієнтів по всій зоні лікування використовуються зображення природи.

Пристосовуючись до потреб McLaren Health Care під час розробки розширення Інституту раку Карманос, команда знайшла інноваційний спосіб співпраці як з LEO Cancer Care, так і з лікарнею, щоб запровадити першу в світі програму лікування у Флінті, штат Мічіган. Перепрофільовуючи існуючий простір відповідно до потреб революційних технологій, подвоюється ефективність лікування.


Залишити коментар


logo_MC_dark

___________________________________

Аналіз, експертиза, консалтинг, проектування, будівництво, оснащення та реконцепція медичних закладів у приватному та державному сегменті, відповідно до українських та міжнародних стандартів.

Адреса

Вул. Ф.Пушиної 8а, оф. 111 Київ, Україна 03115

MEDICAL CONSTRUCTOR © 2020. All rights reserved.